Korona virüs en Çok onların hayatına mal oldu

Bugünün Mühim haberleri konusunda Korona virüs en Çok onların hayatına mal oldu başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi yeni tip korona virüs (Covid-19) nedeniyle can kayıplarının en yoğun olarak yaşandığı meslekleri paylaştı.

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi, İngiltere ve Galler’de 9 Mart ile 25 Mayıs arasında yeni tip korona virüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden 20-64 Islak arası 4 bin 700 kişinin çalıştığı meslekleri değerlendirdi.

Yapılan analizlerde, ülkede güvenlik görevlililerin pandemiye karşı en savunmasız İş grubunde yer aldığı çıktı. Buna göre üç ay içinde, İngiltere’de ölen her 100 bin erkekten 74’ü güvenlik görevlisiydi, onları her 100 bin erkek başına başına 73 ölümün gerçekleştiği fabrika işçileri izledi.

AMBULANS GÖREVLİLERİ ÖN PLANDA 

Öte yandan, Covid-19 hastalarıyla temas halinde olan Sağlık çalışanları arasında ölüm oranının güvenlilik görevlileri ve fabrika işçilerine göre iki kat daha düşük olduğu görüldü. Ölen her 100 bin erkekten 30’unun Sağlık çalışanı olduğu ve bu grupta ölenlerin yüzde 82,4’ünün ambulans görevlisi olduğu belirtildi. 

KADINLARDA KUAFÖRLER

Bununla birlikte veriler, erkeklerde korona virüs nedeniyle ölüm oranın kadınlara göre daha yüksek olduğunu gösterdi. Kadınlar arasında en riskli meslekler ise kuaförlük ve Mahalli yönetici olarak öne çıkıyor. Buna göre, İngiltere’de Covid-19 nedeniyle ölen her Surat bin kadından 31’i kuaförken, 23,4’ü ise Mahalli yöneticiydi.  

İstatistikçiler, fabrika işçileri ve güvenlik görevlileri arasındak, ölüm oranlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, fabrika işçilerinin pandemi sürecinde ulusu ayakta tutmak için salgının en hızlı olduğu esnada diğerleriyle iletişim kurduğunu belirtildi. Güvenlik görevlilerinin ise, marketlerde sosyal mesafeyi sağlamak amacıyla her gün yüzlerce potansiyel Covid-19 hastasıyla temas kurduğu aktarıldı. 

ERKEKLERDE COVİD-19’UN EN Çok ÖLDÜRDÜĞÜ MESLEKLER

1. Güvenlik görevlilieri – Surat binde 74

2. Fabrika işçileri – Surat binde 73,3

3. Garsonlar – Surat binde 69,6

4. Taksi şoförleri  – Surat binde 65,3

5. Şefler – Surat binde 56,8 

6. Bakıcılar – Surat binde 50,1      

7. Otobüs ve servis şoförleri – Surat binde 44,2

8. Temizlikçiler – Surat binde 38,3

9. Satış asistanları – Surat binde 34,2

10. Sağlık Çalışanları – Surat binde 30,4 

KADINLARDA COVİD-19’UN EN Çok ÖLDÜRDÜĞÜ MESLEKLER

Kuaför ve berberler – Surat binde 31,0

Hükümet  yöneticileri – Surat binde 23,4

Bakıcılar – Surat binde19,1

Satış asistanları – Surat binde 15,3

Hemşireler – Surat binde 15,3

Otel ve konaklama hizmeti çalışanları – Surat binde 14,8

Rehabilitasyon çalışanları – Surat binde 11,8

Çocuk bakımı ile ilgli hizmetler – Surat binde 6,8

Sekreterler – Surat binde 6,2

Öğretmenler – Surat binde 6

 

 

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2384 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*