Korona aşısının mucidi Uğur Şahin aşının dağıtılacağı tarihi açıkladı

Yeni Çağ Gazetesi

Ekonomi bölümünde Korona aşısının mucidi Uğur Şahin aşının dağıtılacağı tarihi açıkladı başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Türk Bilim insanları Uğur Şahin ve Hasret Türeci’nin Pfizer ile geliştirdiği Covid-19 aşısının ne Vakit hazır olacağı açıklandı. Uğur Şahin, aşının aralık ayında dağıtılacağını müjdeledi.

Geçen hafta ABD merkezli Pfizer ile Almanya’da Uğur Şahin ve Hasret Türeci’nin kurduğu biyoteknoloji şirketi BioNTech’in geliştirdiği Covid-19 aşısında koruma ve etkililik oranının yüzde 90’ları aştığının açıklanmasından sonra dün gece müjdeli bir haber daha geldi…

BioNTech’in kurucusu ve CEO’su Uğur Şahin Reuters’a açıklamalarda bulunarak corona virüsü aşısının İstikbal ay hazır olabileceğini söyledi.

ABD Besin ve İlaç Dairesi’ne “acil durumda kullanım izni” almak için başvuracaklarını ve her şeyin yolunda gitmesi durumunda Aralık ayının ortasında aşının hazır hale geleceğini söyledi.

“NOEL’DEN Evvel DAĞITIRIZ”

Şahin, “Eğer her şey yolunda giderse ABD’den acil durumda kullanım iznini Aralık ayının ilk yarısında ya da ikinci yarısının başlarında alabileceğiz. Şahin, Avrupa Birliği’nin şartlı onayının ise Aralık ayının ikinci yarısında verilebileceğini dile getirdi. Bunların hepsi şartları karşılamamıza bağlı” dedi.

Geçen hafta Pfizer ve BioNTech, corona virüsü aşısının Etki oranının yüzde 90’lara ulaştığını açıklarken dün de test sonuçlarının bütün detaylarını kamuoyu ile paylaştı. Yapılan açıklamada geliştirilen Covid-19 aşısının başarı oranının yüzde 95 olduğu ve hiçbir Ağırbaşlı Taraf Etki görülmediği açıklanmıştı.

Şahin, “Eğer her şey Düş ettiğimiz gibi gider ve Onay alırsak, aşıların dağıtımına Noel’den (25 Aralık) Evvel başlayabiliriz. Ama dediğim gibi her şey tamamen pozitif ilerlerse” dedi. Şahin, Cuma günü ABD’deki resmi makamlara Müracaat yapılacağını açıkladı. ABD Ulusal Besin ve İlaç Dairesi’nde görevli danışma komitesi 8-10 Aralık’ta aşıyı görüşmek için bir araya gelecekti.

AŞININ Taraf ETKİLERİ HAFİF

Pfizer ve BioNTech’in geliştirdiği Covid-19 aşısının Taraf etkileri ise Çok hafif ve hemen geçen türden…

Yapılan açıklamada gönüllülerin ikinci doz aşıyı aldıktan sonra yüzde 3.8’inde halsizlik ve yüzde 2’sinde de Baş ağrısı görüldüğü belirtildi. İhtiyar gönüllülerde ise Taraf etkinin daha az olduğu belirtildi.

Dünyanın konuştuğu Türk Uğur Şahin’in fotoğrafındaki o detay yıllar sonra ortaya çıktı, CHP’li Erdoğan Toprak paylaştıDünyanın konuştuğu Türk Uğur Şahin’in fotoğrafındaki o detay yıllar sonra ortaya çıktı, CHP’li Erdoğan Toprak paylaştı

Uğur Şahin ve Hasret Türeci çiftinin Covid19 aşısının ikinci dozu Prof. Dr. Necmettin Ünal'a uygulandı.Uğur Şahin ve Hasret Türeci çiftinin Covid19 aşısının ikinci dozu Prof. Dr. Necmettin Ünal’a uygulandı.

Bugünün Mühim Ekonomi haberleri konusunda Korona aşısının mucidi Uğur Şahin aşının dağıtılacağı tarihi açıkladı başlıklı yazımızı okudunuz.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*