KORDSA’DAN STRATEJİK İŞBİRLİĞİ

Bugünün Mühim haberleri konusunda KORDSA’DAN STRATEJİK İŞBİRLİĞİ başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Kordsa finansal yapısını korumayı başardı.

Kordsa’dan, 2020’nin ilk yarısında Japon Bilim ve Teknoloji Kurumu ve Japon NITE ile Stratejik İş Birliği

“Tutkumuz yaşamı güçlendirmek” vizyonuyla 5 kıtada operasyonlarını yürüten Sabancı Holding iştiraklerinden Kordsa, 2020 yılının ikinci çeyreğinde paydaşlarına Kıymet yaratmayı sürdürdü. Kordsa, 2019 yılında ABD’de satın aldığı ve yüksek ısıya dayanıklı Oksit-Oksit seramik kompozit malzemeleri üretiminde Lider olan Axiom Materials şirketinin, 2020 yılının ikinci yarısında Mahsul portföyünü geliştireceğinin müjdesini verdi.

Lastiklerini güçlendirdiği uçakların söz konusu gün kanatları, gövdeleri ve kabin içlerinden sonra motorlarını da güçlendiren bir markaya dönüşen Kordsa, COVID-19 salgınının etkilerinin Bütün dünyada hissedildiği 2020’nin ilk yarısında aldığı stratejik ve operasyonel kararlarla, Etkinlik gösterdiği Bütün coğrafyalarda işin sürekliliğini sağlamanın yanı sıra, finansal yapısını korumayı başardı. Yılın ilk 6 ayında Kordsa’nın cirosu 2.007 milyon TL, net kârı ise 75 milyon TL oldu. Aynı dönemde faiz amortisman vergi öncesi karı ise 267,5 milyon TL olarak gerçekleşti.

Sürdürülebilir karlı büyümesini yarattığı teknolojik Ayrım ile sağlayan Kordsa, yeni bir iş birliğine imza attı. Kordsa’nın ABD’deki şirketlerinden Axiom Materials, büyük bir potansiyel barındıran enerji üretim uygulamalarına Mahsul tedarik etmesini sağlayacak yeni bir lisansın sahibi oldu. Bu kapsamda Oksit-Oksit seramik kompozit malzemeleri üretiminde Lider Axiom Materials şirketi, Japon Bilim ve Teknoloji Kurumu ile Japon NITE (Nano-Infiltration and Transient Eutectic-phase) şirketinin lisansıyla 1400°C’ye varan sıcaklıklara dayanıklı karbon/SiC ve SiC/SiC kompozit Ara ürünü geliştirecek ve Mahsul portföyünü genişletecek.

Feza ve havacılık endüstrisi ile farklı endüstriyel uygulamalara yönelik 1100°C yüksek ısıya dayanıklı Oksit-Oksit seramik kompozit malzemeleri üreten Kordsa, Mahsul portföyündeki bu genişleme ile daha geniş bir segmente hizmet verebilecek. Bu yeni yetkinliği sayesinde Kordsa ayrıca NITE şirketinin uzmanlık alanı olan enerji üretim uygulamaları için de SiC/SiC malzeme tedarik edebilecek. Kordsa’nın üretimine başladığı C/SiC kompozitleri Esas olarak jet motorlarının statik bileşenlerinde ve otomotiv veya Tayyare disk fren uygulamalarında kullanılıyor. SiC/SiC malzemeleri ise yüksek sıcaklık, karmaşık statik ve dinamik stres ve zorlanma ortamında yüksek korozyon ve erozyon gibi durumlara ve zamana bağlı Biçim değişimine karşı mükemmel direnç gerektiren havacılık uygulamalarında, özellikle Tayyare jet motoru Güç sistemlerinde tercih ediliyor. SiC/SiC kompozitlerinin endüstriyel kullanım alanları arasında enerji, petro-kimya endüstrisi, kimya, jeotermal ve yakma tesisleri ve ulaşım sayılabilir.

Kordsa CEO’su Ali Çalışkan 2020 ilk yarı dönemle ilgili şunları ifade etti: “Bu dönemde paydaşlarımıza Kıymet yaratmaya devam ederken, teknolojimizin dokunduğu alanlara, stratejik önemde yeni bir pazarı daha Dahil ettik. Havacılık, savunma ve Feza sanayisinin yanı sıra, şimdi de Mahsul portföyümüze 1400°C’ye varan uygulamalarda kullanılabilecek seramik kompozit malzemeleri Dahil ettik. Bu sayede büyük bir potansiyel barındıran enerji üretim uygulamalarına da Mahsul tedarik edebileceğiz. Lisans sağlayıcılarımız Japon Bilim ve Teknoloji Kurumu ve Japon NITE şirketi bu teknolojinin dünyadaki en Mühim uzmanları. NITE’nin bilgi birikimi ile bizim sektör tecrübemiz ve geniş Etkinlik alanımızı buluşturuyoruz. Bu iş birliğinin sonuçlarının heyecan verici olacağı muhakkak. Bütün bu Müspet gelişmelerin yanında dileğimiz bir an Evvel Dünya olarak yeniden sağlıklı günlerimize dönebilmek. Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve ailelerinin sağlığını birincil önceliğimiz olarak tutarak, daha geniş bir coğrafyada, daha derin yetkinliklerle yaşamı güçlendirmeye devam edeceğiz.”

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1683 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*