Koca: Virüs grip yüzünden yayılırsa Baş etmek Güç olur haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Koca: Virüs grip yüzünden yayılırsa Baş etmek Güç olur haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Erzurum, Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan, Erzincan, Tunceli ve Bingöl’ün il Sağlık müdürleri ve Alan koordinatörleriyle bir araya gelerek Nihayet gelişmeleri değerlendirdi.

Bakan Koca, sonrasında salgınla mücadelede Nihayet durumu Halk oyuyla paylaşmak üzere kameraların karşısına geçti.

Bakan Koca’nın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Erzurum halkının misafiri olarak 8 ilimizin değerlendirmesini yapmak üzere Diyarbakır’dayız. Bu ziyaretlerle çalışma toplantılarının amacı Ani fazladır. Salgınla mücadelede problemi yerinde ele almak bölgede ek tedbirleri uygulamaya sokmaktır. Hastanelerin ve çalışanlarımızın hakkında bilgi sahibi olmak ve ayrıca hastalarımızla doğrudan görüşmektir.

Şehirlerimizde halen yatırımları devam eden Sağlık yatırımlarını Denetim etmektir. Size Kent Kent yaptığımız ziyaretin üç sebebini saydım. Bunlara dördüncüsünü ilave etmek istiyorum. Salgına karşı alınması elzem tedbirleri buralara bizzat gelerek size hatırlatmadır. Mühim sebeplerden biri de maske, Ara, temizlik kuralının yaygınlaşmasıdır.

Lütfen sözlerimi sadece sayılara, oranlara dikkat ederek değil tekrarlanmasında Çok büyük faydalar olan tedbirlere dikkat kesilerek dinleyin. Yaza nispetle oldukça riskli olan Güz aylarına girdik. Önümüz kış. Zamanımızın büyük kısmı kapalı alanlarda geçecek, virüsün yayılım imkanı genişleyecek.

Korona virüs grip üzerinden yayılırsa salgınla Baş etmek daha da zorlaşır. Sizden ricam ilk günlerdeki titizliğe dönmenizdir. Salgın geçen Sene Aralık ayında başlamıştı. Dünyanın her köşesini etkilediği için nerede başladığının artık önemi yok. Eldeki bilgilere göre virüs en az 39 milyon kişiye bulaştı. En başta bu sayı sadece 1’di. Koronavirüs dünyaya o 1 bir kişiden yayıldı. Ve o 1 sayısı 39 milyona ulaştı.

Bulaşma riski açısından baktığınızda Bütün dünyada aktif Olay sayısı geçmiş aylara kıyasla kat kat fazladır. Halen dünyadaki aktif Olay sayısı 70 milyonun üzerindedir. Her şeyden Evvel virüsün nasıl bulaştığı ve alınması gereken önlemleri, hayatımızı onunla Baş ederek nasıl sürdüreceğimizi Çok iyi biliyoruz. Radikal çözüme maalesef Vakit var. Bu Vakit boyunca virüse geçit vermemeliyiz. Koronavirüs kişiden kişiye solunum yoluyla geçmektedir. Maske vazgeçilmez bir Önlem hatta tedbirlerin en önemlisidir.

Bilim adamlarımız maskenin koruyuculuk özelliğinin yüzde 90’a kadar çıktığını söylemektedir. Bugünden itibaren tavizlerin riski fazlasıyla artmaktadır. Lütfen evinizin dışındaki kapalı ortamlarda maske takmayı ihmal etmeyin. Aile ziyaretlerini erteleyin. Sizin için rehber olan HES uygulamasından mutlaka yararlanın. Bazı bölgelerde HES’e ilgi maalesef düşük. Erzurum ve çevresinin insanı için söylüyorum, HES’i kullanmak sizin için kıtlama çayı içmek gibi olmalıdır.

İşyerleri Çok dikkat edilmesi gereken ortamlardır. Herkes diğerinden taşıyıcı imiş gibi korunmalı ve günlük Ömür buna göre düzene konulmalıdır. Sosyal Ara virüse karşı ikinci tedbirdir. Güz ve kış aylarında sosyal mesafenin önemi arttı. Ara ne kadar azalırsa virüs solunum yolu vasıtasıyla o kadar Basit bulaşmaktadır. Çünkü solunum yoluyla havaya damlacıklar çıkmakta ve solunum yoluyla geçmektedir.

El temizliği üçüncü tedbirimizdir. Bu konuda alışkanlığın ötesinde titizlik göstermeliyiz. Bu üç tedbire uymak, bizim filyasyon ekibi, günlük test, yatak kapasitesinden daha önemlidir. Bunlara ihtiyacımız tedbirlere uyulup uyulmadığına bağlı olarak değişmektedir.

Bilim aşı konusunda Mühim gelişmeler gösteriyor. Lakin bilinen o ki, aşı bulunana kadar dünyayı Güç günler bekliyor. Avrupa’da Ağırbaşlı önlemler alınmazsa Nisan ayına kadar ölüm oranlarının 5 kart artabileceği söylendi. Kovid 19 bölgedeki ölüm nedenleri arasında 5. sırada. DSÖ’nün endişesi boşuna değil. Fransa’da 8 kentte gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi, İspanya’da ve Hollanda’da bazı eğlence yerleri kapatıldı. Almanya’da Sert tedbirler Tekrar konuşulmaya başlandı.

Fransa’da Olay sayısı dün 30 bindi, İspanya’da 35 bini geçti. İtalya’da salgının başından bu yana en yüksek rakamlara ulaşıldı. Belçika’da yoğun bakım ünitelerinde bu seyirle Kasım ayı ortasında dolacağı belirtiliyor. İngiltere’de bazı kısıtlamalara gidildi. Avrupa’daki bu tablo ikinci dalga olarak nitelendirilmektedir.

Salgın dünyanın bir yerinde yükselişe geçtiği Vakit bunu Başka bölgeler izliyor. Sizlerle bazı endişelerimi açıkça paylaşmış, 1 milyon 100 bini aşan Sağlık çalışanımızla her zamankinden daha Çok çaba içine girdiğimizi belirtmiştim. 1 ay öncesine kıyasla yayılımın önünü kestik. Lakin bu başarıyı İstanbul, Bursa, Kocaeli, Kahramanmaraş, Denizli gibi illerde de göstermeliyiz. Buralardaki artık elbette Bütün Türkiye için risktir.

Salgının önü ancak yeni bulaşmalar önlenerek geçilir. Bize Muavin olun, virüsün size bulaşmasına izin vermeyin. Başkalarını da kendinizi korur gibi koruyun. Tedbirlere uymayan, salgında yurttaş olarak sorumsuz davranan kişilere karşı gerekli mekanizmalar var. İçişleri Bakanlığımız büyük çaba gösteriyor maske ve mesafeye uyulması için.”


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 967 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*