Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı uzatıldı

Mühim Ekonomi haberleri konusunda Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı uzatıldı başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı 2 ay daha uzatıldı. Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararla, işten çıkarma yasağı 17 Kasım’dan itibaren 2 ay daha uzatıldı.

Koronavirüs pandemisi sırasında kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı geçici olarak yürürlüğe girmişti.

Salgının ilk aylarında uygulanmaya başlanan ve 2 aylık tekrarlar halinde uzatılan kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağının süresi 17 Kasım’da sona eriyordu. 

Hem işçi hem de işverenler uygulamanın uzatılıp uzatılmayacağını merakla bekliyordu. 

Buna ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kararla, işten çıkarma yasağı ve kısa çalışma ödeneği 17 Kasım’dan itibaren 2 ay daha uzatıldı.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1454 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*