Kazı yaparken kazma saplandı kaldı. Yunanlı arkeologların önüne bir anda çıktı

Bugünün Mühim haberleri konusunda Kazı yaparken kazma saplandı kaldı. Yunanlı arkeologların önüne bir anda çıktı başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Midilli Adası’nda çalışma gerçekleştiren Yunanlı Bilim insanları, kazı yaptıkları sırada 20 milyon yıllık taşlaşmış ağaç fosiline rastladı. Fosil, acil olarak Hususi şekilde korunmaya alındı.

Midilli adasında kazı gerçekleştiren Yunanlı Bilim insanları, çalışma sırasında Mühim bir kalıntı buldu. Uzmanlar, Midilli adasında dalları ve kökleri hala üzerinde olan 20 milyon yıllık bir ağaç fosili bulduklarını açıkladı. Ağaç fosili, yapılan yol çalışmaları sırasında bulundu ve Hususi bir metal platformla taşınıp korumaya alındı.

BÖYLE BİR Durum İLE İLK KEZ KARŞILAŞILDI

Reuters haber ajansına konuşan Midilli Taşlaşmış Orman Doğa Tarihi Müzesi’nden Profesör Nikos Zouros, kazı çalışmalarının 1995’te başladığını, ilk kez dalları ve kökleri hala üzerinde olan bütün bir ağaç fosili bulduklarını söyledi.

fosil-2.jpg

Zouros, “Çok müstesna bir keşif. Çok iyi durumda. Fosili inceleyerek ne tür bir ağaç olduğunu tespit edeceğiz” dedi.

ORMAN TAŞLAŞMIŞ DURUMDA

Midilli’deki 15 bin hektarlık taşlaşmış orman alanı UNESCO koruması altında. 20 milyon Sene Evvel yanardağ patlaması sonucu savrulan küllerle orman taşlaşmış bir halde muhafaza olmuş durumda.

fosil-001.jpg

DAHA Çok BİLGİ ELDE EDİLECEK

19 metre uzunluğundaki ağaç fosilinin bulunduğu alanda ayrıca meyve ağaçları yaprakları ile hayvan kemikleri de bulundu.

Profesör Zouros, “Kazılar sırasında, 17 ila 20 milyon Sene Evvel Midilli’de var olan ormanlar ortaya çıktı. Böylece o dönemin ekosistemi hakkında daha Çok bilgi edinebileceğiz” dedi.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1878 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*