Kastamonu’da iki yerde orman yangını çıktı

Kastamonu'da iki yerde orman yangını çıktı

Ekonomi bölümünde Kastamonu’da iki yerde orman yangını çıktıbaşlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde iki ayrı noktada çıkan orman yangını, ekipler ve vatandaşların çabası ile söndürüldü.

Kastamonu’da çıkan orman yangını Denetim altına alınmaya çalışılıyor. Elde edilen bilgilere göre ilk yangın, öğle saatlerinde ilçeye bağlı Göçkün köyü Mikail mahallesi mevkiinde fındık bahçesinde temizlik amaçlı toplanan anızın yakılması sonucu çıktı. Bahçede örtü yangını şeklinde başlayan yangın, daha sonra rüzgarın etkisiyle büyüyerek ormanlık alana sıçradı.

İLK MÜDAHALEYİ KÖYLÜLER YAPTI 

Yangına ilk müdahaleyi köylüler yaptı. Daha sonra İnebolu, Doğanyurt, Abana, Bozkurt, Çatalzeytin, Küre ilçeleri orman işletme müdürlüğüne bağlı ekipler ile itfaiye ekipleri de söndürme çalışmalarına katıldı. Çam ağaçlarıyla kaplı ormanda etkili olan yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

kastamonuda-iki-orman-yangini-9511-dhaphoto2.jpg

İkinci yangın ise öğleden sonra İnebolu’ya bağlı Doğanören köyü mevkiinde çıktı. Nedeni henüz belirlenemeyen yangını Ayrım eden vatandaşlar, itfaiyeye haber verdi. İtfaiye ile birlikte orman işletme müdürlüğü ekipleri alevlere müdahale etti. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına müdahale çalışmaları sürüyor.

Bugünün Mühim Ekonomi haberleri konusunda Kastamonu’da iki yerde orman yangını çıktı başlıklı yazımızı okudunuz.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*