Kadırga Sanat Galerileri sanatseverlere kapılarını açtı

Bugünün Mühim haberleri konusunda Kadırga Sanat Galerileri sanatseverlere kapılarını açtı başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Fatih Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kadırga Sanat Galerileri, kapılarını “Ebru Sanatının Nihayet 500 Yılı” sergisi ile açtı.

İstanbul’un en seçkin kültür ve sanat merkezi olmaya aday mekânlarından biri olan Kadırga Sanat Galerileri sanatseverlere kapılarını açtı. Sanata dair birçok unsura Ev sahipliği yapan galerilerinin açılışı, “Ebru Sanatının Nihayet 500 Yılı” sergisiyle gerçekleşti. Sergi için 6 binden Çok ebru Eser arasından seçilen 190 Eser sergiye hazır hale getirildi. Hatip Mehmet Efendi’den Mustafa Düzgünman’a kadar farklı dönemlerden farklı özellikler taşıyan eserlerden seçkilerin sunulacağı sergi, 22 Ocak 2021 tarihine kadar görülebilecek.

Fatih Belediyesi Kadırga Sanat Galerileri 900 metrekarelik alanda oluşturulan 5 sergi salonu ile farklı Düşünce ve proje üretimlerinin desteklenmesi ve disiplinler arası etkileşimin artırılmasını hedefliyor.

kadirga-sanat-galerileri-acildi-3972-dhaphoto1.jpg

“KADIRGA’YA YENİ Hayat GELDİ DİYEBİLECEĞİMİZ BİR MEKÂNDAN BAHSEDİYORUZ”

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, İstanbul’u yaşamanın ilim, görgü ve sanat olduğunu, Fatih’i yaşamanın ise İmtiyaz ve Mesuliyet olduğunu dile getirerek, “Fatih’te yaşamak; onun hakkını vermek, sahip olduğu değerleri korumak ve geleceğe taşımaktır. Bu perspektiften yola çıkarak, Fatih’imizde kültür-sanat politikamızı belirlerken sosyal ve kültürel ilişkileri geliştirmeyi, Fatihlilerin vakitlerini nitelikli etkinliklerle geçirmelerini sağlamayı, en önemlisi de gençlerimizin sanatsal yeteneklerini erken yaşlarda keşfederek onlara yol açmayı önemsiyoruz” dedi.

“FATİH’E Kıymet KATMAK ÖNCELİKLERİMİZ ARASINDA”

Turan, “Kadırga Sanat Galerileri’ni de bu hassasiyetler doğrultusunda kültür ve sanat üzerinde yükselen bir mekân olması hedefiyle hizmete aldık. Kültür-sanat ikliminde sunduğumuz iletişim ortamı sayesinde, ‘Kadırga’ya yeni Hayat geldi’ diyebileceğimiz bir mekândan bahsediyoruz. Fatih’i Fatih yapan toplumsal ve kültürel yapıyı muhafaza ederek bu değerleri geleceğe aktarmak, sosyo-kültürel yapılanmayı Devamlı kılmak ve eşsiz Fatih’e Kıymet katmak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Fatih’te yaşıyor olmanın ayrıcalığını ve gururunu hissettirecek çalışmalarımızdan ne kadar Çok vatandaşımız istifade ederse kendimizi o kadar başarılı addediyoruz” dedi.

Kaynak:DHA

 

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*