JPMorgan: Yatırımcılar için petrole yönelme zamanı haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda JPMorgan: Yatırımcılar için petrole yönelme zamanı haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Zenpara – DIŞ HABERLER SERVİSİ

JPMorgan analistlerine göre, korona virüs pandemisi nedeniyle petrole olan taleplerdeki belirsizlik, şimdi bir karar vermek için Çok yüksek. Dev bankanın analistlerine göre yatırımcılar petrol alıp almama kararından Evvel Aralık ayına kadar beklemeli. Bu süre içinde ülkeler korona virüs pandemisi karşısında Harp vermeye devam edecek ve tüketim mallarına olan talep düşük kalacak.

JP Morgan analistleri, petrol piyasaları hakkında kaleme aldıkları bir raporda, korona virüs nedeniyle petrole olan taleplerdeki belirsizlik, şimdi karar vermek için Çok yüksek dedi.

Analistler raporlarında, “OPEC+ ittifakı şimdi Ati yılın başında, günlük üretimini günlük 5,800 varile yükseltecek. Tekrar de talepteki değişimlerin, Ati aylarda karar verme aşamalarında etkili olacağını düşünüyoruz” dedi.

Suudi Arabistan’ın önde gelen Aza ülkelerinden olduğu, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), Aralık ayında bir toplantı düzenleyecek ve bu toplantı sırasında gelecekteki tedarik seviyeleri konusunda kilit kararlar alınacak.

Raporda, “Aralık ayında taleplerde düzelmenin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği daha açık bir hale Ati ve hükümetlerin artan Olay sayılarına Karşın ekonomilerini açık tutmayı tolere edip edemeyeceği de belli olacak” dendi.

Analistler “şimdiye kadar, hareketlilik ve Olay oranları arasındaki bağlantının koptuğunu görüyoruz. Dünya liderleri kısıtlamalar ve ekonomileri açık tutma arasında bir denge kurmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

Pandemi ve beraberinde gelen uluslar arası seyahatlerin durması, bu yılın bahar aylarında Olmamış petrol fiyatlarını çöküşe sürükledi. 20 Nisan tarihinde, ABD petrolünün fiyatı tarihte ilk kez negatife döndü.

Analistlere göre “günde 2 bin varilin bir çeyrek ertelenme potansiyeli yüksek.” Açıklamalarının devamında “ne de olsa, dünya ekonomisinin günde ek 2 bin varil daha tüketebileceğini düşünmek Güç” ifadelerini kullandı.

Analistler Brent petrolü fiyatlarının Ati Sene ortalama 47 dolar seviyesinde olacağını tahmin ediyor.

2016’da seçim hissesi alanlar kazandı mı?

 

Küresel finans kuruluşları petrol ve Doğal gaz yatırımlarından çekiliyor

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1656 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*