Jeff Bezos, Boşanmada MacKenzie Bezos’un Servetinin Yarısını Alacak mı?

Jeff Bezos'un boşanmaya ne kadar katlanacağını düşünüyorsunuz?

Bunu kimsenin sorduğunu duymadım. MacKenzie Bezos’un Ne Kadar Elde Edebildiği gibi başlıkları okudum. Jeff Bezos Ne Kadar Kaybedecek?

Bezos evliliğinde ortaklar eşittir. Jeff ve MacKenzie şirketi birlikte başlattı. Ve yan yana çalıştılar. Şirket büyük olduğunda ve dört çocuğu olduğunda, MacKenzie yükün yarısını (çocuklar) aldı ve Jeff yükün yarısını aldı (iş)

Neden insanlar Jeff'in MacKenzie'ye para yatıracağını varsayıyorlar? Para, onunki kadardır. Bazı başlıklar sadece aşağılıktır. NBC manşeti koştu Dünyanın en zengin adamı ile karısı arasındaki anlaşmayı. Ama o dünyanın en zengin adamıysa, o zaman dünyanın en zengin kadınıdır. Zaten. Yerleşmeden önce. Çünkü bütün parası onun parası.

NBC bu manşeti uygulasaydı nasıl olacağını düşünün: Dünyanın en zengin kadını ve kocası arasındaki uzlaşma. Garip sesler değil mi? Çünkü cümle içindeki güç MacKenzie’nin tarafında çok sıkı. Ama sonra ilk başlığı da tuhaf olarak kabul etmeliyiz. NBC'nin yayınladığı manşet kötü bir gazetecilik çünkü gerçekliği çarpıtıyor.

Boşanma dili güçle ilgili ve MacKenzie hakkında kendi parası yokmuş gibi konuştuğumuzda, evde kalan tüm eşlerden güç alıyoruz.

Wired dergisi, Silikon Vadisi'ndeki ünlü şirketlerin hiçbir zaman tek bir kişi tarafından kurulmadığı hakkında harika bir makale yayınladı. Amazon kadar büyük bir şey yapmak bir takım insanı alır ve MacKenzie bu takımın önemli bir parçasıydı. Yıllar önce MacKenzie, Jeff'in biyografisinin uzun ve titiz bir incelemesinde dinlenmeye olan katkısından şüphe duydu. Kitabına bir yıldız verdi.

MacKenzie, evliliğe olan katkısı için daima ayağa kalktı. Fakat çoğu kadın için kolay değil. Kadınların çoğu, dünyadaki en yıkıcı şirkete başlamak için eşleriyle yan yana çalışmadılar.

Çoğu kadın, ekibin çalışmalarının yarısını yapıyor ve bunun için çok az kredi alıyor. Çünkü, eş ortaklıklar söz konusu olduğunda, toplum, evde yaşayan eşi bir freeloader gibi konuşuyor, boşanmada çeklerini almayı bekliyor.

ABD Bugün MacKenzie ve Jeff’i Amazon’a birlikte başlattığını anlatıyor. Fakat o zaman USA Today evliliği şu şekilde şekillendiriyor:

O zamandan beri Bezos, Forbes’in üç ay önceki 400 zengin Amerikalı’nın yıllık listesindeki Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates’in desteğiyle dünyanın en zengin adamı oldu. Bir önceki yıla göre 81.5 milyar dolar olan 160 milyar dolardı.

MacKenzie Bezos, 2005'teki ilk filmi “Luther Albright'ın Test Edilmesi” adlı romanıyla Amerikan Kitap Ödülü'nü kazanan romancı oldu. Daha sonra “Tuzaklar” kitabını çıkardı. 2013 yılında.

Bu, Jeff veya MacKenzie'nin doğru bir temsili değildir. ABD'nin en tehlikeli kısımlarından biri Bugün özeti, “o zamandan beri” Jeff ve MacKenzie'nin de ebeveyn olduklarını açıkladılar. Bu çok önemlidir, çünkü MacKenzie'nin evliliğinde eşit bir ortak ve Jeff kadar zengin olmasını sağlayan çalışmadır.

Yani, ABD Bugün daha doğru bir açıklama yapmak için bir düzeltme yapmalı:

O zamandan beri Jeff Bezos ve MacKenzie Bezos ebeveyn oldu. Aynı zamanda Jeff, Amazon'un CEO'su ve MacKenzie de romancı oldu. Ayrıca Bill ve Melinda Gates'i destekleyen en zengin çift oldular.

Bu kadar yüksek profilli bir CEO’nun, eşit olan biriyle evlenmesi alışılmadık bir durum. Bu yüzden bu boşanma hakkında konuşmak için kullandığımız dil çok önemlidir. Toplum, evde oturan ortakların şirket işlerine yaptığı katkıyı kutlamaz. Ancak Amazon CEO'su gibi devasa işler aslında iki kişilik işlerdir.

Evde kalan eşin otomatik olarak daha az paraya sahip olduğunu varsaydığımızda, evde kalma eşinin katkısını küçümseriz. Günümüzde gittikçe daha fazla sayıda kadın çocuklarla evde kalmayı tercih ediyor, ancak yalnızca insanların para kazandığı, övgü ve terfi aldığı kurumsal dünyada zaman geçirdikten sonra. Ebeveynliğe geçiş zordur, çünkü ödül veya promosyon yoktur. Gazeteciler kadınlara katkılarından dolayı kredi vermediğinde bu geçiş daha da zor.

Bezos boşanması hakkında nasıl konuştuğunuz, hakkınızda çok şey söylüyor. Bu tür boşanmalara çok sık rastlamıyoruz; MacKenzie bir güç santrali. Onun hakkında bu şekilde konuşalım, çünkü o kuvvete saygılıyken iktidardaki kadınlar hakkında konuşmak bize, içimizdeki güce saygı duymamızı öğretir.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1710 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*