İşte FBI’yı tetiklemeyen yüksek fiyatlı kolej başvuru sahiplerinin satın aldıkları

Katharine Morling'in Porselen Kalemleri

FBI, az kalifiye çocuklarını en iyi kolejlere (ve gizemli bir şekilde değil) almak için rüşvet ve hile yapmak için milyonlarca dolar ödeyen 50 zengin ve ünlü aileyi yakalayan bir acı operasyonunu açıkladı. yüksek okullar). Geçen yıl, Louisiana'daki bir mıknatıs okulu, yoksul azınlık öğrencilerinin üst düzey okullara girmesi için kutlanan ve her yıl çocukları almak için yalan söyleyip aldattığını kabul etti.

Kolej sisteminin kırıldığına ikna oldum. bu yüzden geçen senenin iyi bir kısmını yüksek fiyatlı üniversite danışmanlarıyla görüşerek geçirdim (birçoğu üst düzey okullara kabul komisyonlarında eski personel). Amacım, bu danışmanların ailelere ne gibi tavsiyeler verdiklerini bulmaktı. Herhangi bir yasadışı tavsiye almadım, ancak kurallara uymadan kaç köşeyi kesebileceğiniz konusunda şok oldum.

İşte öğrendiğim bazı ipuçları:

Wyoming'e taşın. Kolejler, her eyaletten öğrenci almak için çok çalışıyor. Standartlar az nüfuslu devletler için daha düşüktür. Brown Üniversitesi,% 8 kabul oranına, ancak Montana'dan% 30 kabul oranına sahip. Ve kolejler ırk çeşitliliğinden uzaklaşıyor ve arka plan çeşitliliğine odaklanıyor. Bu nedenle, Wyoming veya Montana'ya taşınamıyorsanız, en azından kırsal bir yere gidin.

Etnisitenizi gizleyin. İsminiz Jose Gonzales ise, kabul komitesinin sizin okullarına başvuran nadir vasıflı İspanyol erkeklerden biri olduğunu varsayalım. Asya’lıysanız ancak adınız açıklamıyorsa, herhangi bir ek kutuyu kontrol etmeden önce Asyalıların beyaz çocuklardan çok daha yüksek puan almaları gerektiğini düşünün.

Play plaj voleybolu . Stanford, Berkeley ve UCLA dahil olmak üzere çeşitli plaj voleybol takımlarına sahip yüzlerce okul var. Bir şans ver. Ciddi anlamda. Ulusal lise sıralaması yok, birkaç kulüp takımı yok ve daha uzun olmanıza gerek yok. Kumlu şehirlerin çoğu akşamları plaj voleybolu ücretsizdir. Kuzeyde bile. Temelleri bilmek için yeterince oynayın. O zaman kum oyuncularını nasıl bulacağına dair hiçbir fikri olmayan işverenlerle iletişime geçin. Bu hile değil. Kurallara göre oynuyor.

Keman çalıyor. Pek çok çocuk, yaylı çalma olarak dikkate değer bir başarı kazanmadığınız sürece, kolejlerin artık bir kanca olarak düşünmediği yaylı çalgılar çalıyor. Neyse ki, bu uluslararası yarışmaya katılabilirsiniz ve sadece 600 $ karşılığında herkes kazanır ve sonra herkes Carnegie Hall'daki resitalde sahne alır.

Literatür taraması . Kolejlerin beşeri bilimlerdeki görevli öğretmenleri için öğrencileri olduğundan emin olmaları gerekir. Bu ciddi bir problem çünkü birçok çocuk bunun yerine STEM ana dallarını seçiyor. Üniversiteye edebiyat okumayı planladığını söyle. Proust hakkında kompozisyonunuzu yazın. Ve sonra üniversiteye başladıktan sonra büyükleri değiştiremeyeceğinizi söyleyen hiçbir kural yoktur.

Bir şirket kurun . Bu yüzden birçok çocuk, şimdi memurların şirketinizin kazandığını bildirmenizi beklediğini belirten şirketlere başlıyor. Milyoner olmayanlar için bile bu zor değil. Aynı şekilde, başlangıç ​​kurucularının kazanç sonrası kazandıklarını da yazmayı öğrenin. VC finansmanının zirvesinde bir profesyonel gibi olacaksınız.

Bir bilim insanı işe alın. Lise öğrencilerinin laboratuar ya da hastane ortamında gönüllü çalışmalarını bekleme listesi bazı şehirlerde iki yıldan fazla. Ancak, çocuğunuzla bir bilim deneyi yapmak için büyük bir üniversitede profesör kiralayabilir ve ardından kolejlere bir öneri yazabilirsiniz. Beklemek yok!

Ev okulu . Stanford, başvuru sahiplerinin% 5'ini ev sakinlerinin% 27'sini kabul etti. Bu eşitsizlik, evde eğitimin, çocuklara kolejlerin kurduğu arcane kabul sistemine uymaları için daha fazla zaman tanımalarıdır. Bir kolejde bir uygulamada görmek istediklerinin çoğu okulda gerçekleşmiyor, o zaman neden orada olmaktan rahatsızlık duyuyor?

Yatak odanıza bir bilim laboratuarı yerleştirin. Bekleyin. Hayır. Yapma Çünkü Siemens Bilim Yarışması (eskiden Westinghouse, sonra Intel) kapatıldı çünkü kazanan çocukların büyük üniversitelerde ebeveynlerinin laboratuvarlarına erişimi vardı. Siemens, öğrenmeyi teşvik etmenin daha etkili yolları olduğunu düşündüklerini söyledi. Ve sonra Siemens, dezavantajlı çocuklara burs vermeye başladı.

Evet, insanların çocuklarını katılmayı hak etmedikleri kolejlere götürmek için harcayacağı süre konusunda hepimiz çok kızgınım. Ama gerçek şu ki, ebeveynler korkuyor. Çocuklarının başarılı bir yetişkin olmalarına yardımcı olmak için yeterince şey yapmadıklarından korkuyorlar. Bu yüzden diğer ebeveynlerin ne yaptığını bilmek istiyoruz. Seçeneklerimizin ne olduğunu bilmek istiyoruz.

Çocuklarımızı nasıl yetiştireceğimiz konusunda çok stresli olmasaydık, diğer insanların hile yaptığı için öfkeli olmazdık.

Ve aslında, işyeri tıpkı üniversite gibi kabul. Kuralları öğrenir ve bunları kendi yararına kullanırsın. Bu nedenle, çocuklarınıza gençken oyunun bahsi ne kadar yüksek olursa, kurallar o kadar eğlenceli olur. Kurallar ne kadar eğlenirse, tepeye doğru bir arka kapı rotası bulmanız o kadar muhtemeldir.

Fakat sistemi taklit etmek bir meritokrasi daha fazla ayrımcılığı teşvik ediyor – yani ekonomist Robert Frank. Birinin bir meritokrasinin içinde başardığına dair inanç, daha çok kendini tebrik etme, bencil davranışlara yol açar. Frank, hayatının tüm 'sinin beceri ile ilgili olduğunu ve şansın müteşekkir ve bu yüzden daha cömert olduğunu söyleyenlerin olduğunu söylüyor.

fikir, ama iyi notların yoksa sistemi oynayamazsın. Zor iş de sayılır. Bu yüzden şükran sahibi bir çocuk yetiştir. Çünkü mutlu bir insan olmak için şükran sahibi olmak, süslü bir diplomaya sahip olmaktan çok daha önemlidir.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1010 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*