İşte ABD’de gözlerin çevrildiği 7 kritik eyalet haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda İşte ABD’de gözlerin çevrildiği 7 kritik eyalet haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

ABD seçimlerinde bazı eyaletlerdeki tablo projeksiyonlara göre ortaya çıkmış durumda. Lakin bunlar resmi sonuçlar değil. Bıçak sırtı yedi eyalet şu saat itibarıyla dikkatle takip ediliyor.

ARIZONA: Geleneksel olarak Cumhuriyetçilerin aldığı eyalet, bu Sene ‘Harp alanı’na dönüştü Arizona. AP’nin hesaplamalarına göre eyaletteki oyların yüzde 84’ü sayıldı ve Demokrat Joe Biden, rakibinin bileğini bükmüş gibi görünüyor. Arizona 11 seçici kurul üyesine sahip. Bu eyalette yaşanabilecek değişiklik ibrenin Trump’tan yana dönmesine yol açabilir.

GEORGIA: Bir Başka Cumhuriyetçi eyalet olan Georgia bu Sene sıkı bir yarışa sahne oluyor. Oyların yüzde 94’üne göre Reis Trump’ın Biden’a karşı üstünlüğü var. Trump yüzde 50.5, Biden ise 48.3 bandında seyrediyor. Eyaletin seçici kurulunda 16 delege bulunuyor. 

NEVADA: Biden burada beklenenden daha dişli bir yarışta buldu kendini. Bu eyalette sistem Başka eyaletlere göre farklı. Biden’ın kıl payı önde olduğu eyalette iki aday da delege elde edebilecek gibi görünüyor. Bu eyaletin delege sayısı ise altı. 

WISCONSIN: 20 yılı aşkın bir süre Demokrat Reis isteyen Lakin 2016’da tercihini Trump’tan yana kullanan bir eyalet. Oyların yüzde 95’i sayılmış durumda. Nihayet tabloya göre Biden, Trump’ın az farkla önünde. Biden oyların yüzde 49.6’sını alırken, Trump 48.9 ile nefesini rakibinin ensesinde hissettiriyor. Eyaletin delege sayısı ise 10. 

MICHIGAN: Rakipler burada da birbirine Çok yakın. Lakin Detroit gibi Demokrat eğilimli birçok bölgenin oyları henüz hesaba katılmadı. Yüzde 96’sı sayılan oylara göre Joe Biden yüzde 49.6, Trump yüzde 48.9 olarak görülüyor. 16 seçici kurul üyesine sahip Michigan’da aradaki Oy farkı ise 36 binden biraz Çok… 

PENNSYLVANIA: Seçimin kaderini değiştirecek eyaletler arasında başı çeken Pennsylvania’da Trump açık Ara farkla önde görüyor. Lakin posta yoluyla kullanılan oyların Çok büyük bir kısmının sayılmadığı belirtiliyor. 20 delegenin bulunduğu bu eyalette sonuçların cuma gününden Evvel netleşmesi beklenmiyor. Sonuçların Demokratların lehine dönmesi halinde ise Cumhuriyetçilerin mahkeme kapılarını aşındırması sürpriz olmayacak. 

SİS söz konusu gün ARALANABİLİR 

söz konusu gün Wisconsin, Michigan, Georgia ve Arizona eyaletlerinde sonuçların kesinleşmesi bekleniyor. Pennsylvania’nın cuma günü netleşmesi öngörülürken, Nevada’da posta yoluyla kullanılan oyların sayımı için 10 Kasım’a kadar mühlet var. Bu süre Şimal Carolina için 12 Kasım.

ABD borsalarında korkulu seçim yükselişi

ABD seçimlerinden sonra dolar ne olacak?

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*