İstanbul’da taksiciler zammı az buldu… Peki talepleri kaç?

Mühim Ekonomi haberleri konusunda İstanbul’da taksiciler zammı az buldu… Peki talepleri kaç? başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı, taksi ücretlerine yapılan zammı az buldu: Bizim talebimiz yüzde 25 oranındaydı.

İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) 2020 yılı Nihayet toplantısında taksi, minibüs ve dolmuş ücretlerine yüzde 11 zam yapıldı. Zammı değerlendiren İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, “Belediyemizin yüzde 11 oranında söz konusu gün ulaşım tarifelerine zam yapmasına az bulduk. Bizim talebimiz yüzde 25 oranındaydı” dedi.

İstanbul’da taksi, minibüs ve dolmuş ücretlerine yüzde 11 zam yapıldı. Toplantı sonrası kararı DHA’ya değerlendiren İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, zammı az bulduklarını belirtti. Aksu, “söz konusu gün burada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın yaptığı UKOME toplantısında ulaşım araçlarına taksiye, taksi dolmuşa ve minibüs ücretlerine yüzde 11 oranında zam yapıldı. Biz ulaşım sektörü esnafı olarak bu zam bizim için Çok az. Normal giderlerimiz yüzde 40 oranında arttı. 16 ay Evvel taksimetre ücretlerine, minibüs tariflerine, taksi dolmuş ücretlerine zam yapılmıştı. 16 aylık bir Vakit diliminden sonra büyükşehir belediyemizin yüzde 11 oranında söz konusu gün ulaşım tarifelerine zam yapmasına az bulduk. Bizim talebimiz yüzde 25 oranındaydı. Takdir heyetin. Karara saygılıyız. Komisyon Oy çokluğu ile karar verdi. Yüzde 11 oranında zam yapıldı” ifadelerini kullandı.

Minibüs ve taksi dolmuşların taksiye dönüşmesi teklifi reddedilmesine de değinen Reis Aksu, “Biz M plakalı minibüslerin, taksiye dönüşümünü uygun bulmuyoruz. Hukuka aykırı, kanuna aykırı. Bu komisyonda savunmamızı da yaptık. Komisyon başkanımız, Genel sekreterimiz oylamaya sundu. Oy çokluğu ile reddedildi. Lehimize olan bir karardı. Sonuçtan memnunuz” diye konuştu.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1668 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*