İstanbul’da taksi ve minibüs ücretlerine zam

İstanbul'da taksi ve minibüs ücretlerine zam

Nihayet dakika haberi! Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafınca meydana getirilen toplantı sonrasında, İstanbul’da uygulanacak yeni yolcu tarifesi tarifesi açıklandı.

UKOME’un bugünkü sonucuna gore UKOME tarafınca meydana getirilen görüşmede, Mektep ve personel hizmetleri, taksi, minibüs, taksi ve Şehir vagonu ile feribot tutarının yeni tarifesi.

UKOME kararları kapsamında, taksi taşımacılığı ücretleri averaj yüzde 25, açılış tutarı 5 lira, Ara tarifesi 3,10 lira ve asgari ücret 13 lira artırıldı.

öğrenciler 0-6 kilometre 1,5 kilo, 2 kilo sonrasında 6 kilometre, 0-2 kilometre Ara tutarı (bindi) 2,5 kilo idi. Yüzde 13 artış yaparak, en kısa Ara 0-1 kilometreye 243 lira olarak belirlendi.

Personel servis araçları şu anki ücretlere gore yüzde 13 oranında artarken, 10-17 koltuklu araçların ilk kalkış tutarı 124 lira, her kilometrede 1.26 lira olarak belirlendi. 20, Harem-Sirkeci Vasıta geçiş tutarı yüzde 10 artırıldı.

Ayrıca, UKOME toplantısında elektrikli feribot araçlarının kullanımını% 50 oranında azaltmaya karar verildi.

Elektronik biletlerde değişim yapılmadı.

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 916 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*