İspanya’da ölüler günü! Ölüler günü nedir?

İspanya'da ölüler günü

Ekonomi bölümünde İspanya’da ölüler günü! Ölüler günü nedir?başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

İspanya’da ‘Ölüler Günü’ nedeniyle vatandaşlar ölen sevdiklerinin mezarlarını ziyaret etti.

İspanya’nın başkenti Madrid’de ‘Ölüler Günü’ nedeniyle vatandaşlar, La Almudena mezarlığında ölen sevdiklerinin mezarlarını ziyaret etti.

Ölüler günü nedir?

‘İspanyolar ve Latin Amerikalıların kutladığı, amacı ölüleri anmak olan bir festival. Başlangıcının Azteklere dayandığı bilinmektedir.

Ölüler Günü, Cadılar Bayramı’ndan farklı olarak korkutma amaçlı değildir. Burada bulunan iskeletler ölenleri simgeler. İnanışlarına göre gerçek ölüm unutulduğunda olur, festivalin amacı ölenlerin unutulmamasını sağlamaktır. Bu Amaç doğrultusunda ölmüş olanları simgeleyen şekerden kafatası biblolar, ölenlerin sevdiği kokuların, süslemelerin bulunduğu sunaklar yapılmaktadır.’

Bugünün Mühim Ekonomi haberleri konusunda İspanya’da ölüler günü! Ölüler günü nedir? başlıklı yazımızı okudunuz.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*