İşletmeniz İçin Bir Facebook Sayfası Nasıl Oluşturulur?

Facebook business işletme sayfası nasıl oluşturulur
Facebook business işletme sayfası nasıl oluşturulur

İşletmeniz için bir Facebook sayfası oluşturmanın pazarlama yararlarını duydunuz. Ancak bir işletme sahibi olarak Facebook İşletme sayfası veya Facebook Business Page oluşturmak göz korkutucu görünebilir – özellikle de henüz sosyal platformlarla mücadele etmediyseniz.

Güzel haberi verelim! Facebook’ta İşletme sayfanıza kaydolmak ve oluşturmak göründüğünden çok daha sezgisel ve basittir. Başlamak için bazı kolay adımlarla yardımcı olmak için buradayız.

1. Anahtar bilgileri ve materyalleri derleyin.

Facebook’a giriş yapmadan ve bir işletme sayfası oluşturmadan önce, mesajlaşmalarınızın yerinde ve tutarlı olmasını sağlamak için aşağıdaki bilgileri bir araya getirin.

  • Bir sayfa adı seçin : Kullanıcıların haber yayınlarında veya yayın yayınlarken, “adınız” ile aynı bakışta (aynı kişisel sayfadaki gibi) budur. İşletmeniz için genişletilmiş bir adınız varsa, neyin gerekli ve benzersiz olduğuna karar verin. Örneğin, “LLC” veya “Bar, Restaurant & Lounge” gibi şeyleri bırakmak yeterli olabilir.
  • Uygun adres ve telefon numarası : Bir sayfaya başarıyla kaydolmak için işletmenizin adresini girmeniz gerekir. Tuğla ve harç yeri yoksa, yine de uygun adresi (ev ofisiniz gibi) girebilir ve halka görünmesini engellemek için gizlilik ayarları seçebilirsiniz.
  • Profil fotoğrafı : Kayıt sürecindeki ilk adımlardan biri, bu yüzden bir fotoğraf hazır. Bu, en az 600 x 600 çözünürlüğe sahip net bir kare fotoğraf olmalıdır. İdeal olarak, eğer varsa şirketinizin adını ve logonuzu gösterir.
  • Kapak fotoğrafı : Kişisel bir Facebook sayfasına benzer şekilde, İşletme Sayfası kapak fotoğrafınız en üstte daha büyük bir yatay görüntü olarak görünür. En az 820 piksel genişliğinde, 320 piksel yüksekliğinde, yatay olarak çevrilmiş bir fotoğraf çekin.

2. Facebook.com/business adresine gidin ve “Sayfa Oluştur” seçeneğini seçin.

Sayfanızı oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm bilgilere zaten sahip olduğunuzdan, sorunsuz bir şekilde ilerlersiniz. Sayfayı başarıyla oluşturduktan sonra doldurmanız gereken bulmacanın birkaç parçası daha var.

  • Hakkında bölümü : Sayfanızın sol panelindeki Hakkında sekmesini seçin. Saat, web sitesi, iletişim e-postası, telefon numarası, vb. Dahil olmak üzere ilgili genel bilgileri buraya girin.
  • Sayfa düğmesi : Sayfanızın sağ üst kısmında mavi, özelleştirilebilir bir düğme bulunur. Aşağıdaki ekran görüntüsünde, “Daha Fazla Bilgi Edinin” yazıyor ve bir web sitesi ziyaretine gidiyor, ancak bunu işletmenizle en alakalı olanı olarak değiştirebilirsiniz. “Kitap”, “İletişim” veya “Mağaza” gibi bir şey daha uygun olabilir.
  • Hikaye bölümümüz : Neden işinize başladınız ve bu nasıl oldu? İzleyicilerinize kim olduğunuza ve yaptıklarınızı neden yaptığınıza bir göz atın. Bu kısa ve özlü olabilir, hatta üç ila altı cümle bile olabilir.
  • Ayarlar : Gizlilik ayarlarını seçmek ve Mesajlar, Gizlilik, Sayfa Bilgileri, Instagram sayfasını bağlamak, yöneticiler ve editörler için Sayfa Rolleri ve daha fazlası ile sayfanızı etkin bir şekilde yönetmenize yardımcı olabilecek tercihlerinizi birleştirmek için Ayarlar düğmesini ziyaret edin.

Resim ve Facebook İşletme Görseli Eklenecek

Ve aynen böyle, sen artık yarışlara girdin. Facebook İşletme Sayfanız için pazarlama stratejinize nereden başlayacağınızı mı merak ediyorsunuz?

Yazı dizisinin devamında yeni içeriklerle facebook işletme sayfasının en etkili biçimde nasıl kullanılacağı konusuna değineceğiz.

Ayrıca Bakınız :

Zenpara hakkında 901 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*