İş Yatırım seçim sonrası olacakları inceledi

Haziran ayındaki strateji raporunda, ı başlıklı Haziran 2018’deki alt seviyelerden gelen Cevap kalıcı olacak mı? İş, İş Yatırım, seçim sonrası için iyimser ve karamsar olarak iki senaryo sundu. Uzmanlar, Ağustos ayındaki Reverend Brunson'un krizini Var jeopolitik ortamla karşılaştırarak Borsa çıkarımı yaptılar.

Bu raporda, rapordaki kritik başlıkları sunuyoruz:

Seçim Sonrası Senaryoları

Esas Senaryo: «Normale dön«

23 Haziran’da İstanbul’da tekrarlanacağız

Cumhuriyetçi Millet veya Millet ittifakı adayının seçim sonuçlarını İstanbul'da kazanıp kazanmadığına bakılmaksızın, 2023'ten Evvel erken bir Genel seçim beklemeyin.

Dış Politika: ABD ve Rusya ile Rus S400 savunma sistemine herhangi bir ekonomik ya da siyasi yaptırım uygulanmayan bir anlaşma.

Mahalli Politika – ekonomik cephe: İş dünyasının ve piyasaların Kabine'deki kan değişimi ile güvenini güvence altına almak.

19659002] Mali disiplin çlendiriciliğin adımları: popülist harcamaların spiralin sonunda azaltılmasını, gelirlere göre artan oranlarda vergilendirmeyi, kademeli olarak kurumlar vergisini düşürerek, muafiyetleri azaltmayı, elektrik üreticileri için Doğal gaz fiyat artışını azaltmayı seçin .

Bilançoda takipteki alacakları temizleme bankası. Enerji ve gayrimenkul sektöründeki takipteki alacakların banka bilançolarından bankaların kontrolünde Hususi fonlara aktarılması beklenmektedir.

Döviz ikame oranını azaltma teşvikleri: TL mevduatı döviz mevduatından daha cazip kılacak vergi indirimleri.

Kötümser senaryo: “ABD’nin S400’ten satın alınması nedeniyle yaptırımlar”

ABD’nin S400’ün satın alınmasından kaynaklanan yaptırımları, ekonomiyi piyasa dışı yöntemlerle yönetmeye çalışıyor. kırılganlık, bu senaryoda Türkiye'nin varlığı üzerindeki baskıyı artıracaktır.

Ağustos 2018 – Geleceğe Nazar Beklentileri

Politik ve Jeopolitik Durum

Politik ve Jeopolitik Durum

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında risk primindeki artış ABD’nin yaptırım tehditlerini tetiklemesine Neden oldu. Şu anda, S400 savunma sisteminin Rusya'dan devralınmasından dolayı ABD CATSA yaptırımları var. Mal ve hizmet satışından ABD'ye, bankacılık işlemlerine ve portföy hareketlerine kadar yayılma yaptırım riski altındayız. Geçen Sene, 12 Eylül'de rahip Brunson'un serbest bırakılmasıyla gerginliğin üstesinden gelindi. Bu sefer, Rusya'nın denklemde yer alması çözümü zorlaştırıyor. ABD Cumhurbaşkanı Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın savunma bakanı Akar’ın teslimatların ertelenebileceği konusundaki açıklamalarından Evvel yaptığı telefon görüşmesi, çözüm umudunu artırıyor. Erdoğan-Trump toplantısından Evvel, 28-29 Haziran tarihlerinde G-20 toplantısında yapılması planlanan somut gelişmeler görülebilir.

Mahalli ve Uluslararası ekonomik konjonktür

İyi ve kötü haberlerimiz var. İyi haber şu ki, 2019'da, FED'den 3-4 Nema artırımı bekleyen piyasalar, kaç Nema oranı indirimi (1-2) yapılacağını tartışmaya başladı. Kötü haber şu ki, Avrupa ekonomisindeki Güç iniş tehdidi olan en büyük ihracat ortağımız artıyor. Fed'in Mümkün Nema indirimi oranının Müspet etkisinin büyüme endişelerine ağır basacağını düşünüyoruz.

Ekonominin dibine yakın olduğumuz gerçeği, ekonomik büyümeyi 6-9 ay önceden fiyatlandırdığı düşünülen piyasalar için Müspet bir Durum. Baz senaryomuzun seçimlerden sonra gerçekleşmesi (normalizasyon senaryosu) piyasalar için tetikleyici bir Öğe olabilir.

Değerleme

Çeyrek yılsonu finansallarına göre, Hususi bankalar geçtiğimiz Ağustos ayında F / DD oranlarının üzerinde işlem görüyorlar. (0.65x, 2018 Ağustos: 0.50x). Öte yandan, finansal olmayan şirketler FD / FAVÖK ve F / C oranları (12 aylık kümülatif verilere dayanarak) geçen yılın Ağustos ayında en düşük değerlerin altında işlem görüyor. Dışsatım pazarlarındaki ve iç pazarlardaki kötüleşen büyüme umutları, finansal olmayan şirketlerdeki düşüşün Esas nedenleridir. Başka taraftan, bankacılık sektörünün görünümü, özellikle aktif kalitesi ve kar momentumu açısından, geçen yılın Ağustos ayına göre daha olumludur. Yukarıda açıklanan hükümlerden önceki 1Ç gelir kalemi dikkat çekicidir. Hatırlamak gerekirse, geçen Sene Ağustos ayında piyasalar, bankaların kısa vadeli borçlarını iade etmekten Kaygı duyuyorlardı. Daha sonra, Eylül ayında% 100'e yakın sendikaların yenilenmesiyle ilgili endişeler azaldı. Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası en Çok tavsiye edilen banka paylarıdır ve finansal olmayan şirketler arasındaki tercihlerimiz Tüpraş ve Türk Telekom'dur.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1709 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*