İş Bankası’nın yeni Genel müdürü belli oldu

Mühim Ekonomi haberleri konusunda İş Bankası’nın yeni Genel müdürü belli oldu başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali düzenlediği basın toplantısında mart ayında görevini bırakacağını açıkladı. Şirketten KAP’a yapılan açıklamada ise yeni Genel müdürlük görevini Hakan Aran’ın üstleneceği bildirildi.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, “1 Nisan 2011 tarihinden bu yana büyük bir gururla sürdürdüğüm Genel müdürlük görevimi mart ayının sonlarında yapılacak olan Genel kurul tarihi itibarıyla bırakacağım.” dedi.

Bali, yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti: “Kurallarla prensiplerle yönetilen bir yeriz. Keyfi kararlara bağlı bir yer değiliz. İş Bankası’nda icrai görevde çalışmanın bir sınırı vardır. 35 Sene kuralına hepimiz uyarız. 35 yıldan Çok Görev yapamayız. İcrai Görev yapamazsınız. Ben bu çerçevede 1 aralık 1986’da göreve başladım. Kurallarımız işliyoruz. Sürpriz, beklenmeyen işler değil bunlar. Böyle bir prensibimiz olmasaydı da ayrılmayı düşünüyordum. 10 Sene Genel müdürlük yapmış durumdayım. 15 Sene üst düzey yöneticilik yeterlidir. Genç bir Kuşak, donanımlı bir Kuşak geliyor. Önlerini yollarını açın. Sadece Kaide itibarıyla değil, felsefesiyle de inandığım için bırakıyorum. Hayatta Mühim olan şeylerden biri de final yapabilmektir. Hayatta bazıları para ile malla vedalaşmaz, bazıları da makamla vedalaşamaz. Çok daha ileri boyutlara bankayı taşıyacağız. Her bir arkadaşımızın pozisyonu ikame edecek en az 3 arkadaşımız var. Biz burada, ehliyete, likayata düzgün bir koşu ortamına sahibiz. Üst düzey bir yöneticinin bu ortamı sağlama sorumluluğunu yanı sıra gerektiği Vakit köşeye çekilmesi gerekiyor.” 

YENİ Genel MÜDÜR HAKAN ARAN

İş Bankası’nın KAP’a yaptığı açıklamada da, “Sayın Adnan Bali, resmi kurum ve yetkili kurulların da uygun görmesi halinde Genel Müdür Yardımcımız Sayın Hakan Aran’ı kendisinden sonra Genel Müdürlük görevini üstlenebilecek Kişi olarak düşündüğünü açıklamıştır.” denildi.

Açıklamada, “Genel Müdürümüz Sayın Adnan Bali, Bankamızın bu Sene Mart ayında yapılacak Genel Kurulu itibarıyla Genel Müdürlük görevinden ayrılma kararı aldığını, Genel Kurul tarihine kadar görevini sürdüreceğini ve Genel Kurul irade gösterirse Yönetim Kurulu’nda göreve devam etmeyi düşündüğünü beyan etmiştir. Sayın Adnan Bali, resmi kurum ve yetkili kurulların da uygun görmesi halinde Genel Müdür Yardımcımız Sayın Hakan Aran’ı kendisinden sonra Genel Müdürlük görevini üstlenebilecek Kişi olarak düşündüğünü açıklamıştır.” denildi.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1691 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*