İran'ın saldırılarına 5 grafikle Cevap verdi

Güvenli varlıklar, ABD vadeli işlemleri ve Asya piyasaları Çarşamba günkü ticarette Orta Doğu'daki artan gerilimler nedeniyle kötüleştikçe küresel dalgalanmalarda dalgalanmalar gösterdi.

İran'ın Genel Kasım ayı Süleyman ABD'nin Irak'taki askeri üslerine yaptığı Hücum, kuvvetlerin öldürülmesinin ardından 2019'da Kuvvetli olan küresel varlıklarda oynaklığı artırdı.

S&P 500 Endeksi vadeli işlemleri yüzde 1,7 oranında azaldı, uzun süredir devam eden anlaşmazlığın daha da artacağından korkuyor. Daha sonra Tahran'ın savaşa başlamak istemediğini ifade ederek kayıplarını azalttı. ABD Başkanı Donald Trump "her şey yolunda" dedi. CME E-mini S&P 500 Endeks sözleşmeleri yüzde 1'in üzerinde düştü. Washington'dan askeri misillemenin bulunmaması nedeniyle, piyasadaki sert hareketler gevşetildi.

ABD Hazine bonoları ve dolar / yen

Vadeli tahvil faizlerinin vadesi 11 Sene 11 baz puan yüzde 1.70 oldu. Dolar Japon Yeni karşısında dalgalandı. Melbourne'deki IG Piyasaları analisti Kyle Rodda, Ortadoğu'daki gerilim daha da artarsa, 10 yıllık faiz oranının yüzde 1,6'ya düşebileceğini söyledi.

Altın

Kıymetli metal, 2013 yılından bu yana en yüksek seviyeyi gördükten sonra bir ons 1,600 dolar çekildi. [194590010]

] Nikkei Volatilite Endeksi 4 puan artarken, CBOE Volatilite Endeksi (VIX) Ocak vadeli işlemleri yaklaşık 3 puan arttı. Opsiyon yatırımcıları borsalarda beklenen dalgalanmaların yeniden fiyatlandırılması için uğraşıyorlar. Yatırımcılar riskli varlıkları aşağıdan çekmek için adımlar attıkça oynaklık endekslerindeki hareketler Art çekildi.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 933 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*