İnsan Hayatında 6 Büyük Mali Adım

➥ Para, ilişkilerde en problemli konulardan biri. Nişan dönemi, çiftlerin bu konular hakkında konuşması için ideal bir zamandır.

loan Oh, kredinizle bir düğün yapmamaya çalışın ve gelecekteki mücevherlere güvenmeyin. Neden borçlu olduğunuzu analiz edin, böylece Tekrar etmeyecek. Birlikte kaliteli Vakit geçirmeye odaklanın. Kendinizi veya birbirinizi suçlamayın.

Borç yönetiminde bazı fedakarlıklar yapın. Ev, araba vb.

Kurtuluş planınıza odaklanıyorsunuz. Araba dikiz aynasından sürülmüyor.

3

İş – kariyer değişimi

Daha iyi maaşlar için işleri değiştirmek, kurumsal bir şirkete taşınmak, farklı bir alanda çalışmak isteyebilirsiniz. Burada doğru zamanda Devinim etmek Çok önemlidir.

Yeni işinizin gerektireceği yaşamınızda değişiklik yapmaya hazır olduğunuzdan emin olmalısınız.

Bu iş için gerekli olan yetkinliği, becerileri ve donanımı sağlamak için sertifika eğitimi alabilirsiniz. bir noktadan diğerine. Bu, “Bu araba benim olmalı” anlamına gelmez. [

Araba satın alırken fiyatı hakkında düşünmeyin.

Trafik sigortası, otomobil vergisi, motorlu taşıtlar vergisi, yıllık yakıt maliyeti, otoyol geçiş ücreti, otopark, yıllık bakım, yedek parça, yıkama, lastik değişimi çıkar. Bayi ziyaretine gitmeden Evvel, bütçeniz ne kadar para ödeyebilirim? satın.

19659002] Beklentilerinizi netleştirin ve para durumunuzu gözden geçirin. Kendi evinize sahip olmak size huzur, Güven ve Güç verecektir. Ancak Başka yandan, bu Çok Mühim bir karar.

Bir Ev almaya hazır olduğunuzdan gerçekten emin olmanız gerekiyor. Bu soruya Çok net Cevap verin. Satın alacağınız evle duygusal bir bağlantı kurun, ancak finansal gerçekleri görmeye aşık olmayın.

■ Söylemeyin, az para ile yatırım yapar mısınız? ,, Küçükten başlayın. O Vakit paranızın nasıl büyüdüğünü izlemenin tadını çıkarın.

■ Bunu yapmak için, sorumlu bir şekilde ve kendi sorumluluğunuzdadır.

■ Eşinizden veya arkadaşınızdan yatırım tavsiyesi almayın. Uzmana bırakın, bankacınıza danışın.

7

Hasret Denizmen'in Posta Gazetesi'ndeki makalesi

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 850 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*