İnfo Yatırım’dan Emre Alkin ile Hususi Merkez Bankası yayını! haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda İnfo Yatırım’dan Emre Alkin ile Hususi Merkez Bankası yayını! haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Piyasaların dikkatle beklediği faiz kararı açıklandı.

Faiz artışı nasıl karşılandı, bundan sonra beklentiler nasıl şekillenecek sorularının cevaplarını bu Hususi yayında bulabilirsiniz.

Ekonomi yönetiminin göreve geldikten sonra verdiği mesajların Müspet algılanmasının ardından, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası yeni başkanı Sayın Naci Ağbal’ın ilk para politikası toplantısından çıkan karar 475 baz puan faiz artışı oldu.

Merkez Bankası’nın yeni yönetimini bundan sonra neler bekliyor?

İnfo Yatırım Kurumsal İletişim Direktörü Mine Uzun Hususi yayın ile Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Emre Alkin ile Nihayet gelişmeleri değerlendiriyor. Türk lirasının ve altınının bundan sonraki seyri, faizlerin piyasalara etkileri ve yeni yılda Ekonomi üzerine beklentiler ile ilgili bilgi için, İnfo Yatırım’ın Instagram sayfasından söz konusu gün (19 Kasım 2020 Perşembe) saat 19:00’da Canlı olarak gerçekleştirilecek bu yayını sakın kaçırmayın.

Prof.Dr. Emre Alkin Kimdir?

Prof. Dr. Emre Alkin; Saint Michel Fransız Lisesi’ni 1987 ve İstanbul Üniversitesi Ekonomi Fakültesi’ni de 1991’de bitirdikten sonra, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi’nde lisansüstü eğitimini tamamladı. 1996 yılında Doktorasını Tekrar aynı Üniversite’de tamamlayarak ve 1997’de “doçent”; 2002 yılında ise “profesör” unvanını aldı.

1999-2003 yılları arasında İMKB Reis Danışmanlığı, 2000 yılında TİM Genel Sekreterliği, Vergi Konseyi Üyeliği görevini yürüten Prof. Dr. Emre Alkin; Çukurova Holding, Doğan Holding, Anadolu Holding ve Altınbaş Holding’de Görev yaptı. Çeşitli gazetelerde Ekonomi köşe yazarlığı, TV8, SKYTÜRK, A HABER, CNNTURK, TRTHABER, TV100 gibi televizyon kanallarında Ekonomi yorumculuğu yapan Prof. Dr. Emre Alkin, Dünya Gazetesi’nde “Paylaşmasak Olmazdı” isimli sayfasıyla içimizdeki kahramanlara yer vermektedir. 

Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*