IMF Euro Bölgesini uyardı: Ekonomik şoklara hazırlıklı olun!

IMF'ye göre, Avrupa Merkez Bankası, Avro Bölgesi'nin ekonomik genişlemesini güvence altına almak için sınırlı bir alana sahip ve Ağırbaşlı bir kriz durumunda, hükümetler adım atmaya hazır olmalı

. Makalede, 19 ülkeden oluşan euro bölgesinin uzun vadeli anemik büyüme ve enflasyona yakın olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu belirtildi. Küresel ticaret gerilimleri, belirsiz bir Brexit ve bazı ülkelerde yüksek Halk borcuyla ilgili endişelerin artması nedeniyle, avro bölgesindeki Bütün ilgili birimlerin savunmaya devam etmesinin zamanı geldi.

Kuvvetli Büyümeyi desteklemek ve kırılganlıkları azaltmak için daha Kuvvetli Politika çabaları gerekecektir. Döngüsel Durum, finansal alan ve rekabet gücü de Dahil olmak üzere ülkeler arasındaki çeşitli boyutlardaki Mühim farklılıklar göz önüne alındığında, bu Basit olmayacak. Ulusal ve merkezi seviyedeki Politika belirleyiciler, riskler ortaya çıkarsa daha agresif önlemlerle Cevap vermeye hazır olmalıdırlar. 19

Euro bölgesi ekonomisindeki yavaşlama geçen Sene başladı, ancak ABD ile ortakları arasındaki ticaret gerginliği, ekonomiyi daha geniş bir bağlamda tehdit ederek üreticilerin başını çekmeye devam ediyor.

Dünya çapında daha destekleyici hale gelen meslektaşlarına katılmaya hazır. Bu, merkez bankalarının ekonomiyi desteklemek için mümkün olduğunca ileri gidip gitmediği ve hükümetlerin daha büyük bir rol oynaması gerekip gerekmediği konusunda soru soruyor.

IMF Başkanı Christine Lagarde Kasım ayında ECB’de Draghi’yi başaracak. IMF, ECB'nin Nema oranlarını düşük tutma konusundaki kararlılığını artırma kararını destekliyor ve daha Çok parasal teşvik sağlanabileceğini söylüyor. Fon, oranların daha da düşebileceğini ve tahvil alımlarının yeniden başlatılabileceğini belirtti. Aynı zamanda, “Getiri oranı düşük Nema oranlarını düşürmek için sınırlı bir alan olabileceğini belirtti. 19

Avrupa Merkez Bankası, Kuvvetli finansal desteğin gerekli olduğunu ve orta vadede yüksek maliyetler yerine kar marjlarını sıkıştıran şirketler gibi – enflasyonu önleyen unsurların orta vadede

yatırım yapması gerektiğini söyledi

Büyüyen harcamalarda ”ve“ Ağırbaşlı bir ekonomik krizde daha Çok finansal teşvik gerekli olacaktır ”. Hükümetin Halk altyapısına yatırımları hızlandırması gerektiğini söyleyerek Almanya ve Hollanda'ya dikkat çekti. IMF 'ye göre, her iki ülkenin de emek vergilerini düşürmesi gerekiyor.

Fon, “Finansal alana sahip ülkeler bir teşvik uygulamak için hazırlanmalıdır. 19

Avrupa Birliği, ekonomistler tarafından ulusların büyümesini engelleyen borç kuralları nedeniyle eleştirildi. AB Komisyonu, IMF'nin raporuna Cevap vererek, maliye politikasının bir kriz senaryosunda daha da gevşetilmesi gerektiğini kabul ederek Cevap verdi. Bu gevşemenin ülkeye özgü olması gerektiği, ancak bu tür bir farklılaştırılmış finansal müdahalenin önerilmesinin siyasi zorlukları olacağı konusunda uyardı.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1659 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*