IMF Başkanı: 2009’daki finans krizinden daha kötüsü bekleniyor

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, dünyayı çevreleyen yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle küresel ekonominin büyük zorluklarla karşı karşıya olduğunu söyledi. Georgieva, "Küresel durgunluğa girmemiz Çok açık," diyen Georgieva, 2009 yılında küresel mali krizden daha kötü bir sürecin beklendiğini ekledi.

IMF Başkanı Georgieva, Uluslararası Para ve Finans ile yaptığı video konferansından sonra yazılı bir açıklama yaptı Komite (IMFC).

Koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana, 80 Diyar şu Anne kadar IMF'den acil yardım istedi.

Nihayet haftalarda 83 milyar dolardan Çok Kapital çıkışı yaşayan gelişmekte olan ülkelerin bu durumla başa çıkabileceğini belirten Georgieva, birçoğunun yetersiz iç kaynaklara ve yüksek borç yüküne sahip olduğunu vurguladı. Georgieva ayrıca IMF yönetiminin acil durumlarda hızla dağıtılan 50 milyar dolarlık bir fon talep ettiğini belirtti.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 875 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*