İkinci el Araç fiyatlarında pes dedirten oyun ortaya çıktı

Bugünün Mühim haberleri konusunda İkinci el Araç fiyatlarında pes dedirten oyun ortaya çıktı başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

İkinci el araçların fiyatları üzerinden oynanan bir oyun daha deşifre oldu. Aynı model ve markaya ait binlerce Araç sahibinin Aza olduğu sosyal medya gruplarına sızan fırsatçılar, Vakit paylaşarak ilanda aracı olanların fiyatları artırması yönünde çağrıda bulundu.

Zenpara’de yer alan habere göre, korona virüs salgını nedeniyle oluşan tedarik sıkıntısı ve döviz kurunun da etkisiyle yükselişe geçen ikinci el Araç piyasasında fırsatçıların oyunu ortaya çıktı.

Aynı model ve markaya ait binlerce Araç sahibinin Aza, ilanda aracı olanların fiyatları artırması yönünde çağrıda bulundu. Yayınlanan mesajlarda Araç sahiplerine yapılacak fiyat artışına ilişkin rakam da paylaşan fırsatçılar, bu yöntemle fiyatlarda Doğal bir artış yaşandığına ilişkin izlenim oluşturmaya çalışıyor.

sahibinden-15-bin-tl-alti-ikinci-el-arac-fiyatlari-telefon-fiyatina-araba-modelleri-1576573350-855.webp

FİYATLAR 120 BİN TL’YE KADAR ÇIKTI

Öyle ki; sektör temsilcilerine göre neredeyse her gün değişen fiyatlar yüzünden söz konusu gün ikinci el Araç alacak bir vatandaşın ayırması gereken ortalama bütçe en az 120 bin TL bandına çıkmış durumda.

Oysa ki bu Nispet 6-7 ay öncesine kadar 70-80 bin TL aralığındaydı. Bu hesaplamadan da anlaşılacağı üzere fiyatlara gelen zam yüzde 80’e yaklaşmış durumda.

FİYATLARA MÜDAHELE EDİLİYOR

Ancak ikinci elde fiyatların yükselmesinin tek nedeni şüphesiz sıfır Araç tarafındaki tedarik sıkıntısı ve değişen döviz kurları değil. İkinci ele yönelik ortaya çıkan eğilimi daha büyük kar kapısına döndürmek isteyenler fiyatları da Suni olarak Devamlı yukarı yönlü manipüle ediyor.

araba-fiyatlari-sahibinden-h1545646994-0753b0.jpg

SOSYAL MEDYADAN ‘FİYAT ARTIRIN’ ÇAĞRISI

Duyuru sitelerindeki opsiyon yalanının ardından aynı marka ve modele ait araçlar üzerinden kurulan ve genellikle söz konusu araçlara yönelik bilgi alışverişinin yapıldığı sosyal medya ve Whatsapp gruplarına sızan fırsatçılar, paylaştıkları mesajlarla aracını satışa çıkarmış grup üyelerine fiyat artırmaları yönünde çağrıda bulunuyor.

ZAMLARI KENDİ BELİRLİYOR

Paylaştıkları mesajlarda fiyat artışlarının yapılacağı tarihi de veren fırsatçılar, fiyatlardaki artışların doğru orantılı olması ve alıcıların kafasında söz konusu markaya ait ortalama bir fiyat oluşması için de yapılacak zamları kendileri belirliyor.

Fırsatçıların fiyat yükseltmek için gruplarda paylaştığı mesajda model ve kasasına göre değişen artışların 10 ile 20 bin TL arasında olduğu görülüyor.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1709 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*