İhlas Holding: Yeni alım yapılmadı, haber doğru değil haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda İhlas Holding: Yeni alım yapılmadı, haber doğru değil haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

KAP’ta yayınlanan ve Habertürk’te yer alan haberdeki iddiaların doğru olmadığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:  

“söz konusu gün, 12 Eylül 2020 tarihinde Habertürk Gazetesi’nde Rahim Ak adı ile yayınlanan yazıda Şirketimiz ile ilgili bulunulan asılsız beyanlara ilişkin, Kapital Piyasası Kurulu’nun Hususi Durumlar Tebliği (II-15.1) 9. Maddesi doğrultusunda açıklamamız aşağıdadır.

Söz konusu haber incelendiğinde, 25.08.2020 tarihinde saat 09:13:04’te Kamuyu Aydınlatma Platformunda, Merkezi Kayıt Kuruluşu tarafından Hususi Durumlar Tebliği’nin 12-(4). maddesi gereğince yapılan açıklamanın gerçek mahiyetinin dikkate alınmayarak yanıltıcı bir şekilde kullanıldığı ve bu yanıltıcı bilgi kapsamında Şirketimiz aleyhine ifadeler kullanıldığı görülmüştür.

Açıklamamız ekinde yer alan MKK’nın açıklamasına konu ek incelendiğinde,

1. Haberde şirketin açıklamaları dikkate alındığı ifade edilmiş olmasına Karşın MKK açıklamasına bakıldığı,

2. Tekrar haberde İhlas Holding hisselerinin alındığı ifade edilmesine Karşın MKK açıklamasının İhlas Yayın Holding A.Ş. ile ilgili pay değişimlerini gösterdiği,

3. Tekrar aynı haberde ‘‘3 Kişi ve biri şirketin Anne ortağı olmak üzere 2 şirketin İhlas Holding hisselerini artırdıkları yani ek Pay topladıkları görülüyor ifadesi kullanıldığı”, ancak MKK açıklamasında da görüleceği üzere İhlas Yayın Holding ile ilgili olarak 2 gerçek Kişi olmak üzere toplamda 3 Pay sahibinin adı geçtiği, İhlas Holding hisseleri ile ilgili bir açıklamanın söz konusu olmadığı, Başka grubumuz ile alakası olmayan iki halka açık şirket ile ilgili açıklamayı da sanki İhlas Holding ile alakalıymış gibi ifade edildiği görülmüştür.

MKK tarafından 25.08.2020 tarihinde yapılan açıklamada Şirketimizin adının geçme sebebi, İhlas Yayın Holding A.Ş. nezdinde devam eden bedelli Kapital artırımına Anne ortağı İhlas Holding A.Ş.’nin katılması sebebi ile sahip olduğu Pay senetlerinin rüçhan haklarının kullanımı neticesinde artması sonucunda ortaklıktaki sahiplik yüzdesinin değişmesi sebebi iledir. Haberde iddia edildiği gibi Bist üzerinden yeni bir Pay alımı değildir.

Söz konusu haberde yer alan, Şirketimizi ve Şirketimiz Anne ortaklarını zan altında bırakmaya yönelik ifadeler yukarıda detaylı olarak izah ettiğimiz üzere tamamen gerçek dışı olup, yapılan bu haber sebebi ile Şirketimizin, bağlı ortaklıklarımızın ve ortaklarımızın uğrayabileceği zararlara ilişkin Bütün yasal haklarımız saklı kalmak kaydı ile kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2280 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*