İhlas Holding girişim sermayesi şirketi kuruyor haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda İhlas Holding girişim sermayesi şirketi kuruyor haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Temeli, 1970 yılında Türkiye Gazetesi’nin kurulması ile atılan İhlas Holding’in, Grup tarafından kurulan ve değişik sektörlerde Etkinlik gösteren şirketleri 1993 yılında holding çatısı altında toplandı. Medya, inşaat, enerji, üretim ve ticaret, hizmet, otomotiv, Sağlık, finans ve sigorta sektörlerinde Etkinlik gösteren İhlas Holding, girişim sermayesi şirketi kurma kararı aldı.

“SPK’YA BAŞVURUDA BULUNULDU”

Yeni yatırımlarla ilgili KAP’a şu açıklama yapıldı:

“Şirketimiz tarafından 15.09.2020 tarihli Hususi Durum açıklaması ile, İhlas Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin kurulmasına karar verildiği ve gerekli çalışmaların yapılarak, Kuruluş izni için resmi kurumlara Müracaat yapılacağı açıklanmıştı.

Şirketimizin %45 oranında hissedarı olacağı “İhlas Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.”nin Kuruluş izni için söz konusu gün (26.11.2020) Kapital Piyasası Kurulu Başkanlığı’na başvuruda bulunulmuştur.”

Açıklamanın bir benzerini de İhlas Yayın Holding yaptı.  İhlas Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın yüzde 45 payına ortak olduğunu açıkladı. 

Memleket EKONOMİSİNE VE YENİ GİRİŞİMLERE DESTEK

İhlas Grubu’nun bu yatırımla özellikle küçük-orta şirketler ve girişimlere yatırım yaparak hem Memleket ekonomisine hem de yeni girişimlere destek olması bekleniyor.

İhlas Holding’ten yeni bir adım daha

İhlas Haber Ajansı’nın halka arzında Mühim gelişme


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*