İHKİB / Gültepe: Bankaların kredi oranlarını düşürmelerini bekliyoruz

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe, "Hazır giyim sektörü Merkez Bankası'nın Nema oranını düşürmek için Çok Müspet ve Yürekli bir adım olarak 425 bazında Nema oranları." Dedi.

Gültepe, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, bir hafta vadeli repo ihale Nema oranı (Politika faizi) yüzdesinin değerlendirilmesi için 425 baz puan indirerek yüzde 24'ten 19.75'e indirildi

TCMB'nin Nema indirimi kararının sektörün uygun finansmana erişimi için Çok Mühim bir adım olduğunu belirten Gültepe, şunları değerlendirdi: Şimdi bankalarımıza hızlıca karar verme ihtiyacını yerine koyma ve kredi faizini azaltmalarını bekliyoruz. Türkiye'nin refahını unutmak için daha Çok üretmek zorundayız. Daha Çok üretim için uygun finansmana ihtiyacımız var. Eğer daha ucuz "

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1647 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*