IEA Başkanı Birol: Küresel petrol talebinde yapısal düşüş yok

IEA Başkanı Birol: Küresel petrol talebinde yapısal düşüş yok

Ekonomi bölümünde IEA Başkanı Birol: Küresel petrol talebinde yapısal düşüş yokbaşlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Yönetici Direktörü Fatih Birol, temiz enerji konulu bir webinar’da yaptığı konuşmada, hükümetler harekete geçmedikçe dünyanın pandemi öncesi petrol talebi düzeylerine döneceğinin altını çizdi.

Pandemiye Karşın Çin’in 2020 yılı petrol talebinin, 2019 yılındaki talebinden daha yüksek olacağını vurgulayan Birol, her şeye Karşın petrol talebi büyüme oranlarının önceki dönemlere göre daha ılımlı düzeylerde olduğuna dikkat çekti.

Bununla birlikte, Birol, enerji kaynaklı hidrojen talebindeki artış hızının ise önümüzdeki 10 Sene içinde 100 katına ulaşacağını ekledi.

IEA’nın 12 Kasım’da açıklanan aylık raporunda, dünyanın en Çok petrol ürünlerinin tüketildiği ABD ve Avrupa ülkelerinde Covid-19 vakalarında artışa bağlı olarak küresel petrol talebi öngörüsü düşürüldü.

Küresel petrol talebinin 2020 yılında günlük ortalama 8.8 milyon varil düşeceği belirtilen apora göre, IEA küresel petrol talebinin 2021 yılında günde ortalama 5.8 milyon varil artmasını bekliyor.

IEA’nın kasım raporunda, önümüzdeki yılın ilerleyen zamanlarına kadar aşının talebi artırmada etkisinin olmasının beklenmediği vurgulandı.

Bugünün Mühim Ekonomi haberleri konusunda IEA Başkanı Birol: Küresel petrol talebinde yapısal düşüş yok başlıklı yazımızı okudunuz.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*