İçişleri’nden gezi genelgesi: Kimlere kolaylık sağlıyor haberiBugünün Önemli haberleri mevzusunda İçişleri’nden gezi genelgesi: Kimlere kolaylık sağlıyor haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Genelge kapsamında; Mecburi bir kamusal görevin ifası için kurumlarınca göreve getirilmiş olan Halk görevlilerinin yanı sıra ustalaşmış spor müsabakaları ile Vatan içi ve Vatan dışı Yarışma ve kamplara katılacağına yönelik ilgili federasyonlarınca Belge düzenlenmiş olan Ulusal sporcular, yöneticiler ve Başka görevlilerin (yargıcı, gözlemci, temsilci vb.) her türlü vasıtayla yapacakları şehirlerarası seyahatlerde kimlik kartı ve Vazife belgesinin ibrazı kafi olacak.Ek olarak gezi izin belgesi istenilmeyecek.

Toplu ulaşım araçlarıyla (Tayyare, Katar, otobüs vb.) yapılacak seyahatlerde toplu ulaşım faaliyetlerinde bulunan işletme yada firmalar tarafınca bu hususa ilişkin Denetim sağlanacak. Kimlik kartı ve Vazife belgesi düzenlenmiş olan kişilerin (ek olarak gezi izin belgesi istenilmeden) toplu ulaşım araçlarına kabulleri sağlanacak.

Kolluk kuvvetlerince yürütülecek Denetim faaliyetlerinde şartları tutan Halk görevlileri, sporcu, yönetici ve Başka görevlilerinin şehirlerarası seyahatlerine izin verilecek ve gezi izin belgesi istenmeyecek.

Bu esaslar doğrultusunda Genel Hıfzıssıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Genel Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak. Uygulamada herhangi bir aksaklığa Alan verilmeyecek ve mağduriyete Niçin olunmayacak. 

İçişleri’nden yanlış bilgilendirmeye ödün yok!

Son gün akın ettiler! ‘Gezi izin belgesi’ yoğunluğu…

 

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz mevzusu içerik bazı alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif yada ayrıcalık talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden yada kontakt sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Hisse senetleri Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve tinsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2280 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*