İçi boşaltılarak yatırımcıları dolandıran borsa şirketleri haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda İçi boşaltılarak yatırımcıları dolandıran borsa şirketleri haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Zenpara

Borsada Pay senedi alım satımı yaparken Kuvvetli mali yapısı beklentisi olan hisselerin tercih edilmesi gerektiği uyarısının ne kadar doğru olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Borsa İstanbul, Egeli &Co Enerji Yatırımları (#EGCEY) , Egeli & Co Yatırım Holding  (#EGCYH) ve Egeli & Co Tarım Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın (#EGCYO) borsa kotundan çıkarılmasına karar verdi. Borsa İstanbul şirketi 6 Nisan 2020 tarihinde Nihayet kez uyarmıştı. Bu uyarıları dikkate olmayan yatırıcılar göz göre göre adeta kumar oynayarak hisseleri almaya devam etti.

Zarar AÇIKLAYAN ŞİRKETLERİN HİSSELERİ TAVAN OLUYOR

Zaten Nihayet dönemde borsa yatırım stratejileriyle uyuşmayan olağandışı fiyat ve miktar hareketleri yaşanıyor. Bir şirket Zarar açıklıyor tavan tavan yükseliyor. Eksi özsermayeli şirketler kapış kapış Pay satıyor. Borsaya yeni giren ve telegram ve twitter üzerinde kurulan tuzaklara yakalanan yatırımcılar, kim ne önerirse alıyorlar. Bu şirket kar açıklamış mı? Mali yapısı Kuvvetli mü? Patronu kim? Gibi… Hiçbir detayla ilgilenmeyen yeni yatırımcı kitlesi sadece fiyat alıp satıyor.

Zenpara DEFLARCA YAZDI

Eğer biraz araştırmış olsalardı Zenpara defalarca Egeli Grubu ile ilgili haberler yaptı. Patron Tan Egeli, krallar gibi yaşamaya devam ederken şirketler battı gitti. Tan Egeli geçmişte Kirkor Mert İsrailyan isimli birisiyle yaptığı işte dolandırıldığını iddia ederek şirketlerin uçuruma sürüklenmesini izledi. Kirkor Mert İsrailyan ise Müjdat Uslu ile Halk leasing kurumlarını 650 milyon dolardı. O dönemde GenPower isimli şirketi halka açmak isterlerken Zenpara engeline takıldı. Zenpara’un ortaya çıkardı usulsüzlükler sonrası halka arz gerçekleşmedi. Tekrar Zenpara jeneratörlerin üzerindeki seri numarasını değiştirilerek Halk bankalarının leasing kredileriyle dolandırıldığını ortaya çıkardı. Bu ilişkiler geçmişte yaşananlarla ilgili bilgisi olan hiçbir yatırımcı Tan Egeli ve Egeli Grubu ile ilişkisi olan hisseleri almaz!

Borsa İstanbul, 3 Egeli &Co şirketini kottan çıkarma kararı aldı

 

EGELİ CO: Yüksek risk!

YEŞİL GRUBU’NUN ŞİRKETİ DE KOTTAN ATILDI

Kısa bir süre Evvel Engin Yeşil’e ait Anamal Yatırım Holding hisseleri kottan atıldı. Buna Karşın Yeşil Yatırım Holding  tavan tavan yükseliyor. Kısa sürede 15 liradan 45 liraya yükseldi. Belki de birçok yatırımcı Anamal Yatırım Holding’in Yeşil Grubu bünyesinde olduğunu bile bilmiyor. Yeşil Yatırım Holding’in (#YESIL) özsermayesi yüksek görünmesinin nedeni yüzde 50 oranında iştirak ettiği WOWWO E-Ticaret Telekomünikasyon şirketinden kaynaklanıyor. Geçmişte WOWWO her bilanço döneminde değerleniyor ve aradaki Ayrım kar olarak yazılıyordu. Benzer işlemlerin sayısını artması üzerine Kapital Piyasası Kurulu (#SPK) yeni bir tebliği yayınlayarak değerleme farkının kar olarak yazılamayacağını kararı aldı. Bakın Nihayet bilançolara Yeşil Yatırım Holding Zarar açıklamaya başladı. Ve şirketin borsadaki takas saklama oranı yüzde 99.33.

Yeşil hisselerinde sülale boyu işlem yasağı

 

SPK’dan Yeşil GYO ve Kamil Engin Yeşil’e ceza

 

Yeşil, borsa ücretini bile ödeyemedi

Mesele, Mensa Mensucat ayrılma hakkını kullanmamak için bu noktalara geldi. Şirket kottan atıldı binlerce yatırımcı mağdur oldu. Patron Faik Ulutaş, krallar gibi yaşamaya devam ediyor.

Memsa’nın indir-bindirine yeni Koşul

 

SPK’dan, Mensa’ya ceza

 HALKA AÇIK ŞİRKETİN İÇİN BOŞALTIP KAÇTILAR

Atlantik Petrol (#ATPET), halka açıldıktan kosa bir süre sonra borsanın en manipülatif hisselerinden biri oldu.  Yatırım İlişkileri Yönetmeni Erdem Resneli, bedelli Kapital artırımı yaparak Nihayet bir vurgun yapmak üzereyken Zenpara şirkette dönen dolapları ortaya çıkardı. Patronlar Abdullah ve Ahmet Koparan, şirketin içerisinde kalan Nihayet paraları da alarak kaçtı. Türkiye’de krallar gibi Hayat sürüyorlar. Çok sayıda çalışan ve binlerce yatırımcının parasını yani haram parayı yemeye devam ediyorlar.

Atlantik Petrol’de parayı patronlar ve Erdem Resneli aldı

 

Atlantik Petrol’ün patronu kayıplara karıştı

 AYHAN ÖZTÜRK 3 ŞİRKKETİ AYNI ANDA BATIRDI

Halka açık Çok sayıda şirketin içini boşaltan Ayhan Öztürk, kendisiyle birlikte çevresindeki Çok sayıda kişinin hayatını karartı. Latek Lojistik (#LATEK), Ar Tarım (#ARTOG), CLK Holding (#CLKHO) ve Ericom (#ERICO) ve Karkim’i (#karkm) batıran Ayhan Öztürk’ün bunu nasıl başardığını otoriteler bile hala ortaya çıkaramadı. Evvel bir şirketi borçlanarak alan ancak yönetimine girmeyen daha sonra ele geçirdiği çek koçanıyla başka şirkete onlarca milyon liralık çek yazarak satın alan ve bütün şirketleri bir birine borçlandıran Ayhan Öztürk’ün yaptığı dolandırıcılık Borsa İstanbul var oldukça unutulmayacak nitelikte!

SPK borsa dolandırıcısı Ayhan Öztürk hakkında suç duyurusunda bulundu

 

Dolandırıcı Ayhan Öztürk’e 3 Sene hapis, 125 bin TL para cezası

 

Ayhan Öztürk nasıl bir piyasa dolandırıcısı

ŞİRKET BATTI Lakin RAMİZ HAYATINI YAŞIYOR

Ran Lojistik de (#RANLO) borsada unutulmayan kayıplar arasında yer alıyor. Para düşkünü bir patron olarak tanınan Ramiz Benli, şirketi halka araz ettikten kısa bir süre sonra içini boşaltarak borsa çöplüğündeki sayıyı artırdı. Kendisi hala yatlarda katlarda yaşamaya devam ediyor. O dönem elinde Ran Lojistik hissesi olan yatırımcılar da yıllardır beddua ediyor.

İnsaf be patron

METİN YÜKSEL İSMİ ÖNE ÇIKIYOR

Mango Besin (#MANGO) ise hem halka arzında hem de batmasında Misal alınacak okullarda ders olarak okutulacak bir Olay!

Ayhan Karak isimli bir kabzımal işi büyütüyor. Alınteriyle para kazanmaya devam ederken o dönem birçok halka arza danışmanlık yapan ve halka açtığı şirketlerin çoğu batan Metin Yüksel devreye giriyor.

“Halka açıl hayatın boyunca kazanamayacağın para kazan” vaadini duyan Ayhar Karak, hemen harekete geçiyor. Şirket halka açılıyor. Ortak satışı ve benzeri iç boşaltma operasyonları gerçekleştikten sonra Borsa İstanbul, şirketi kottan atıyor. Hayatının vurgununu yapan Karak, ülkenin zenginleri arasına girmeyi başarıyor.

SPK’dan Ataç’ın içini boşaltanlara suç duyurusu

 

Ataç mali yapısını açıklamıyor

BATIK ŞİRKETLERİ BORSAYA GETİRİYOR

Metin Yüksel, batık şirketleri borsaya getirmeye devam ediyor. Antalya’nın Koç’u olarak bilinin Ataç İnşaat’ı (#ATAC) halka açıyor.  En yüksek fiyattan kendi hisselerini sattıktan sonra patronları Pay satışına zorluyor. Bedelli kararı aldırıyor, ancak oyunu Zenpara bozunca Yüksel kayıplara karışıyor. Milyar dolarlık varlıklar buharlaşıyor. Hala paraların nereye gittiği bilinmiyor. Metin Yüksel, bununla da yetinmiyor. Yönetiminde olduğu Latek Lojistik’in batmasında Mühim bir rol üstleniyor.

Mango Besin paramparça oldu

 

Metin Yüksel ve Rıza Kutlu Işık’a yeni dava

 

​Latek Holding-Genpower birleşmesine şerh!

 

Latek Holding hisselerinde neler oluyor

 UĞUR BAYRAKTAR VE BATAN ŞİRKETLER

Çukurova-Kepez Elektrik, Bank Asya, Medya Holding, Sabah gazetesi gibi şirketlerde Durum daha farklı bu ve benzeri birçok şirket devlet el koyduktan sonra borsalardan çıkarıldı.

Bir de Münci İnci’nin İntermedya isimli halka açık şirketinin yüzde 99’u halka arz edildikten sonra şirket battı, borsadan atıldı.

Ugur Bayraktar ismi de borsada batan şirketlerle anılıyor. Nihayet olarak Arıt Yatırım ve Denge Holding’de antin-kuntin işler yapmak isterken şirketleri Güç duruma sokan Bayraktar, bu şirketleri satarak kurtulma yolunu seçti. Geçmişte Ekspres Yatırım’ı batıran Bayraktar, GenPower’ı halka açmak için çabalayan isim. Ayrıca Kervansaray ve Selim Sayılgan’ın kılavuzu olarak tanınıyor.

Binlerce yatırımcıyı mağdur eden Uğur Bayraktar’a SPK’dan rekor ceza

 Karındeşen Jack lakabıyla tanınan, bugüne kadar binlerce yatırımcıyı mağdur ettiği ileri sürülen Fahrettin Göllü’nün de bu anlamda sicili oldukça kabarık. Göllü’nün Nihayet yıllarda Selçuk Besin’yı (#SELGD) satmak için çalmadığı kapı kalmadığı söyleniyor.  

Vedat Akgiray’ın SPK başkanı olduğu dönemde halka açılan ve daha sonra batan binlerce yatırımcıyı mağdur edern Bimeks nutulmadı. Bimeks sadece borsada değil tahvil satarak da yatırımcıları mağdur etti. 

Merko Besin operasyonunu Fahrettin Göllü yönetiyor iddiası

 

Penguen Besin’da büyük operasyon!

 

SPK’dan SANEL’e rekor para cezası

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*