Huawei Bilmecesi! Amerikan Bürokrasisi Trump’ı Dinlemiyor mu?

Reuters’in pazartesi günkü Şahit olayla ilgili olarak bu iyimserliğin üzerinde soğuk bir etkisi olabileceğini bildirdiği bir konu.

Reuters haberi Trump'ın vaatleri, ABD devlet mekanizmalarının ne ölçüde uygulanacağı konusunda şüpheler uyandırabilir. .

bu, Türkiye için özellikle önemlidir. Nedenini söylerseniz, G-20'de bizim için en Mühim toplantı Erdoğan-Trump toplantısıydı. Erdoğan’ın açıklamalarına göre Trump, S-400 füzelerine yaptırım uygulanmayacağını söyledi. Bununla birlikte, Nihayet aylarda, Financial Times gazetesinde, Türkiye hakkında daha Çok kasvetli haberin yayınlanabilmesine Karşın, ABD Kongresi tarafından dinlenebilse de, Trump'ın Türkiye'den bu söze Çok Çok güvenmemesi gerektiğini öne sürmüştü.

Dolayısıyla, Trump'ın ikili görüşmelerde de bulunmadığı açık. Açık olan Huawei konsensüsü hayata geçmezse, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Güç mücadelesi veya Trump gibi yorumların kapısını açabilir. Başka sözleri yeterince hızlı tutamaz.

Peki Reuters rapor ediyor? [19659002] Amerika Birleşik Devletleri'nde Kara listeye giren ve ihracat yasağı gibi kısıtlamalara tabi olan şirketleri izleyen Ticaret Bakanlığı ve Endüstri ve Güvenlik Bürosu (BIS), Dışsatım Yapma Dairesi … Reuters Bir belgede Huawei gününü gördü bu daireyi hala Kara listede tutmaya devam etti. Daha doğrusu, Reuters bürosu yetkililerine Huawei'ye nasıl davranacakları hakkında bir e-posta yazdı ve Huawei'nin hala Kara listede olduğunu açıkladı. Bu yüzden Olay Sade hantal bürokrasinin yavaşlığı olarak yorumlanamaz.

Reuters'in yorum yapmak için başvurduğu ticaret bakanlığı henüz yorum yapmadı.

Sadece bakanlık bürokratları değil, Ak Saray kadrolarının da kafası karışmış görünüyor. Ak Saray Ticaret Danışmanı Peter Navarro dün ABD firmalarının Huawei'ye ulusal güvenliği tehdit etmeyen düşük teknolojili cips satabileceğini söyledi. Başka bir deyişle, Huawei'nin talep ettiği ileri teknoloji yongalar hala yasaklandı. Trump'ın sözünün ardından neyin değiştiği Çok tartışmalı çünkü Huawei savaşı Esas olarak ABD’nin bu firmayı ulusal güvenliği tehdit ettiği iddiasıyla suçladı.

Huawei'nin kurucu ortağı ve SEO CEO'su Ren Zhengfei, kısıtlamaların kaldırılmasının ABD firmaları için iyi olacağını, Huawei'nin kendi işlerini yapmaya devam edeceğini açıkladı.

Gerçekten de, Trump'ın geçen hafta sonu Huawei ile ilgili Müspet ifadesi

Krizin en şiddetli anlarında ABD, yalnızca Huawei'den mahrum kalmadı, aynı zamanda lobiyi Huawei'yi 5G teknolojisinden dışlamak için başlattı.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 577 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*