Her ay kabaran elektrik faturalarına hiç bu gözle baktınız mı?

Mühim Ekonomi haberleri konusunda Her ay kabaran elektrik faturalarına hiç bu gözle baktınız mı? başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

“Bu devlet 70 Sene elektrik paralarını kendi başına gayet düzgün topladı. “Yerli ve Ulusal” iktidar niye gidip bunu yabancı şirketlere ve yerli ortaklarına verdi?”

Ekonomist Cüneyt Akman, her ay biraz daha ağırlaşan elektrik faturalarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Türk milletinin yabancı şirketlere haraç ödemek zorunda bırakıldığını belirten Akman şu ifadeleri kullandı:

“Enflasyon derken, şimdi EnerjiSA elektrik faturasını bırakmış kapıya: Tam 336 TL. Her ay %50 artıyor neredeyse. Hususi bir Etkinlik de yok. (Bitcoin madenciliği filan da yapmıyoruz sonuçta) Evde 2 kişiyiz. Güler Sabancı’nın iktidar sevgisini anlıyor tabi insan…

“Yerli ve Ulusal” iktidar bu elektrik parası toplama işini İstanbul’da “yerli ve Ulusal” Sabancı’ya satmıştı. O da gidip hisselerin yarısını E.ON adlı Alman şirketine sattı. Yetmedi bu ikili aynı anda şirketin %20’sini de borsada sattı. Onların da epeyini yabancı fonlar aldı.

Tekrar Tekrar sormayı unutmayalım. Bu devlet 70 Sene elektrik paralarını kendi başına gayet düzgün topladı. “Yerli ve Ulusal” iktidar niye gidip bunu yabancı şirketlere ve yerli ortaklarına verdi? Ve biz Türk halkı bunlara haraç ödemeye niye mecburuz?”

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1668 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*