Haziran ayı için portföy önerileri geliyor, sırada İş Yatırım

Model Portföyündeki Değişiklikler

Vakıfbank'ı öneriler listemizden çıkarıp Garanti Bankası'nı ekledik. Yılın başından bu yana, yükselen Nema ortamında devam eden devlet bankalarının hızlı kredi büyüme süreci, devlet bankalarının tahrip edilmesine Neden olmuştur. kredi tahmin edilenden Çok daha Çok yayılır.

Vakıfbank, kârlılık ve fonlama gücü bakımından Başka Halk bankalarından daha elverişli olmasına Karşın. Ancak, bu Menfi algı bir süre stok performansını etkileyebilir. Pay girişinden bu yana% 19'luk bir negatif performans göstermiştir. Bu noktada Garanti Bankası'nı öneriler listemize ekledik.

Bankanın Kuvvetli ve çeşitlendirilmiş gelir yapısı ve her türlü Nema ortamında yüksek karlılığı koruyan esnek bilanço yapısı, daha Çok tahmin edilebilir kârlılık vaat ediyor. Ayrıca, Kuvvetli rezerv oranları, varlık kalitesi açısından Kuvvetli bir koruma kalkanı oluşturmaktadır. 19659003] Çekici iade potansiyeli nedeniyle ARCLK'yi Öneri listemize ekledik. ARCLK 2019T 4.9 Uluslararası meslektaşlarının ortalaması olan 7.7x Şirket Özkaynak / FAVÖK çarpanı ve 1 yıllık tarihi ortalama 5.6x Firma Değeri / FAVÖK çarpanı ile karşılaştırmalı olarak işlem görmektedir.

Haziran ayının sonunda Ak eşya sektöründe ÖTV indirim teşvik süresinin sona ermesi, 2Ç ve 3Ç'de mevsimsellik nedeniyle işletme sermayesi ihtiyacında Mümkün artış, TL ve € değerinin marj ve negatif üzerindeki Mümkün Menfi etkisi 2019 Menfi faktörlerinde Akça akışı tahminleri. Payın cazip çarpanı göz önüne alındığında, Menfi gelişmelerin çoğunlukla fiyatlandırıldığını düşünüyoruz. Öte yandan, hammadde fiyatlarındaki düşüş ve iç piyasa Ak eşya piyasasındaki ÖTV indiriminin artırılmasının kısa vadede stok üzerinde Müspet etkisi olabilecek faktörler olduğu görülmektedir. ]

Model portföyümüzdeki sektör ağırlıklarına baktığımızda, bankacılık sektörünün ağırlığı% 24'dür.

Portföyün yıllık getirisi Türk Lirası bazında% 10 iken, BIST-100'ün getirisi% 11,9'dur.

Garanti Yatırım model portföyü burada

FSC anlattı: Borsadan para kazanın

Bütün şirket raporları, haberler ve portföy önerileri için tıklayınız

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1683 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*