Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’dan açıklamalar

Mühim Ekonomi haberleri konusunda Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’dan açıklamalar başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Ekonomide yeni yol haritasını açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, “Makro ekonomik istikrar, finansal istikrar ve fiyat istikrarına Çok önem veriyoruz. Yol haritamızın Genel çerçevesini bunlar oluşturuyor” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen Hazine ve Maliye Bakanlığı ve bağlı kuruluşların bütçe görüşmelerine katıldı ve milletvekillerinin sorularını cevapladı. Elvan, şöyle konuştu:

Makroekonomik, finansal, fiyat istikrarı konusunda Çok önem veriyoruz ve bizim yol haritamızın Genel çerçevesini oluşturacak. Demokrasi, Hak, kalkınma ve Ekonomi birbirinden ayrılamayacak kavramlardır.

Biz adil ve şeffaf bir hukuk devleti ile ekonomik büyümeyi, kalkınmayı, refahı ve istikrarı Devamlı kılabileceğimize inanıyoruz. Önümüzdeki günlerde Hak Bakanımızla birlikte sivil Cemiyet örgütlerimizle, iş dünyamızla bir araya geleceğiz. TOBB, TÜSİAD, MÜSİAD, TİM ile bir araya geleceğiz. Hukuk alanında ve Başka alanlarda dinleyeceğiz.

Ne tür sorunlar yaşıyorlar, uygulamada ne tür sorunlarla karşı karşıya kalıyorlar konuşacağız, ortak akılla yapılması gereken düzenlemeleri yapacağız. Hiçbir insanımızın, vatandaşımızın kafasının arkasında en Küçük kaygısı olmaz.

Kapılarımız 24 saat açık olacak. Bizim de makul gördüğümüz ve haklı gördüğümüz hangi konu varsa, reform niteliğinde olan her konuda gerekli adımları kararlılıkla atacağız.

Yatırım ortamının iyileştirilmesi noktasında atılması gereken adımların olduğuna dikkat çeken Elvan, “Türkiye yatırımcılar açısından hem yerli hem uluslararası yatırımcılar açısından Çekim merkezi olsun istiyoruz. Bankalarımızla bir araya geleceğiz. Bankalarımızın da bazı sorunları var. Bankalar Birliği, Hususi bankalarla bir araya geleceğiz” ifadelerini kullandı. 

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1455 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*