Hazine Euro ve Dolar Cinsinden Borçlanacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı, finansman araçlarını çeşitlendirmek ve yatırımcı tabanını genişletmek amacıyla Euro ve ABD doları sabit kupon DİBS’nin sabit kupon DİBS ile euro ve ABD doları sabit kuponlarının ihraç edilmesini açıkladı.

Açıklama şöyleydi:

“Finansman araçlarını çeşitlendirmek ve yatırımcı tabanını genişletmek amacıyla, sabit değerde Euro ve USD tutarında sabit bir kupon şeklinde sabit kira ödemesi yapılması Euro GDS ve Euro Lease Sertifikasının verilmesi bankalara doğrudan satış yöntemi ile yapılacak ve talepler ekteki “talep formlarında” doldurulmalı ve Bakanlığımıza faks veya posta yoluyla gönderilmelidir. e-posta aşağıdaki 27 Mayıs 2020, 14: 00’a kadar. Bu konularda asgari talep tutarı nominal olarak 10.000 Euro / USD, faturalar 1.000 Euro / USD ve katları şeklinde düzenlenecektir. İhraçla ilgili bilgiler, 27 Mayıs 2020 Çarşamba günü Cumhuriyetin İHS (Merkez Bankası Ödeme Sistemleri İhale Sistemi) aracılığıyla Euro ve ABD Doları GDS ve Euro ve ABD Doları kira sertifikası almaya hak kazanan bankalara aittir. Türkiye’nin. Merkez Bankası tarafından iletilecektir. Bankaların ihraç için ihraç tarihinde yatırmaları gereken miktar, en geç 29 Mayıs 2020 Cuma günü saat 13: 30’a kadar Bakanlık Merkez Bankası hesaplarına aktarılmalıdır. “

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1686 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*