Hakkında soruşturma başlatılan İmamoğlu’ndan ilk açıklama haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Hakkında soruşturma başlatılan İmamoğlu’ndan ilk açıklama haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, KİPTAŞ anahtar teslim törenine giderken gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Bir gazetecinin İçişleri Bakanlığı’nın açıklamasında Kanal İstanbul için “devlet projesi” ifadesi yer aldığını belirterek sorduğu “Kanal İstanbul devlet projesi midir?” sorusunu “Benim için değil” diye yanıtladı.

Soruşturmaya yönelik yazılı ifadeyi ne Vakit vereceğine dair soruya da “Cuma gününe daha var, hukuken inceliyoruz” yanıtını verdi.

İmamoğlu ayrıca, “Konumuz Zerzele. Konumuz kentsel dönüşüm. Hukukçularımız süreci çalışıyor, inceliyor. Şimdilik bir şey söylemeyeceğim. Halk kaynağı kullanıp kentsel dönüşüm yapıyoruz. Yapılan iyi şeyleri alkışlarız biz. Zerzele ile yatıp kalkıyoruz, Zerzele bizim için kıymetli bir konu. Zayıf, oturulamayan evlerdeki insanları oturabilir evlere taşıyoruz. Halk kaynağı böyle kullanılır” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İmamoğlu’na  Kanal İstanbul Projesi’ne karşı çıktığı için soruşturma açıldığını açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı’ndan konuya ilişkin açıklama gelmişti. Açıklamada, “İfade talep yazısında Sayın Ekrem İmamoğlu’nun Kanal İstanbul Projesi’ne kişisel olarak karşı çıkması sorgulanmadığı gibi bölücülük suçlaması da bulunmamaktadır” denilmişti.

İmamoğlu’na soruşturma açıldı iddiasına Bakanlık’tan Cevap

 

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*