Goldman 2021’de gelişen Diyar piyasalarında boğa taraftarı haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Goldman 2021’de gelişen Diyar piyasalarında boğa taraftarı haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Zenpara – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Gelişen Diyar hisseleri, para birimleri ve tahvilleri yükselişle geçen üçüncü haftasını geride bıraktı. Asya piyasaları Pazartesi günü Kuvvetli bir açılış yaptı. Korona virüs aşının bulunma ihtimali, artan Olay sayılarının yakın zamanda daha Sert kısıtlamalara Neden olabileceği ihtimaline ağır bastı. Para birimlerindeki volatilite, Nihayet dört ayın en düşük seviyelerine inerek yatırımcıların iyimserliğinin altını çizdi.

Goldman Sachs’a göre, 2021 yılının ikinci çeyreğinde küresel ekonomik canlanma yükselirken, gelişen Diyar piyasaları dünyanın Art kalanından ileride olacak. ABD başkanlık seçimlerinin ardınan siyasi belirsizliğin azalması ve aşı cephesinden gelen Müspet haberlerle, BlackRock, JPMorgan Chase ve Morgan Stanley gibi devlerden analistler ve yatırımcılar riskli varlıklara yöneliyor.

Andrew Tilton ve Kamakshya Trivedi’nin de aralarında bulunduğu Goldman analistleri yazıkları raporda yatırımcıların, “ekonomik verilerin daha anlamlı hale gelmesini beklemektense, yatırımcıların Sene sonuna doğru döngüsel pozisyonlara yönelmeleri gerektiğini” söyledi. Analistlere göre piyasalar “aşı üretimi ve dağıtımı konusundaki Güç soruları erteleyecek”.

Pfizer ve Moderna’nın aşı çalışmalarıyla ilgili Müspet açıklamalarının ardından, AstraZeneca da aşının etkinliğiyle ilgili açıklamada bulundu. Bloomberg’in haberine göre,  AstraZeneca’nın aşısı için düşük ve orta gelirli ülkeler oldukça Mühim çünkü, Astra’nın aşısı Pfizer’ın belirlediği fiyatın oldukça aşağısında ve Hindistan’dan Brezilya’ya birçok ülkede üretim yapılacak.

Dünya çapında 17 trilyon dolardan Çok negatif getirili borç karşısında, yatırımcılar gelişen ülkelerin sunduğu daha yüksek getirilere yönelmeye devam edecek. Zira küresel merkez bankaları, eşi benzeri görülmemiş ekonomik destek politikalarını Art çekme konusunda herhangi bir sinyal vermiyor. ABD Merkez Bankası’nın 4-5 Kasım tarihli toplantısının notları, Politika yapıcıların ekonomik teşvik konusundaki fikirlerini gösterecek.

Tekrar de gelişen ülkelerde ekonomik iyileşme olasılığı fiyatları etkilemiş olabilir. Fidelity International yöneticisi Paul Greer, yatırımcıların bu Sene ortalama mali bilançolardaki sert yükseliş ve borç yükünden endişeli olduğunu söyledi. Cenup Afrika, Moody’s ve Fitch’in ülkenin kredi notunu düşürmesinin ardından, çürük tahvil kategorisine girdi. Ülkede pandemi hızla yükseliyor ve hükümetin mali durumu ülkeyi Nihayet 30 yılın en uzun resesyonuna soktu.

Greer, “gelişen Diyar borçları halen tahvil yatırımcıları için çekici bir risk primi sunuyor ve bu gelire aç, düşük enflasyonlu ve düşük faizli bir dünyada görmezden gelinemez” dedi. Açıklamasının devamında, “2021’e girerken görünüm belirsizliğini koruyor ve aşı ve virüs arasındaki dengeler birçok şeyi değiştirecek” ifadesini kullandı.

Bu hafta Cenup Kore, Nijerya ve Kolombiya’dan merkez bankası kararları bekleniyor. Geçtiğimiz hafta Endonezya ve Filipinler, faiz oranlarını düşürerek şaşkınlığa Neden olmuştu. Cenup Afrika, Brezilya ve Meksika’dan Ati enflasyon verileri de yakından izlenecek.

Küresel borsalarda rotasyon heyecanı

 

Küresel borsalar için ‘yeniden dengelenme’ uyarısı

 

ABD’de ilk aşılama tarihi belli oldu!

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1656 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*