Gedik Yatırım: Mavi Güncelleme Raporu

2020’nin zorlu ilk yarısından sonra şirketin toparlanma sürecinde olduğunu ve marjların 2021’de normale dönmeye başlayacağını düşünüyoruz.

Covid-19 önlemlerinin ilk yarısında artmasıyla birlikte Mavi neredeyse 2 aydır mağazalarını kapalı tuttu ve Güç bir dönem geçirdi. Bu dönemde şirket, mağazalarının çoğunda kira indirimlerini kabul etmesine Karşın, yıllık satışlar% 31, FAVÖK ise% 67 azaldı. FAVÖK marjında ​​1.140bp düşüş oldu. Ancak şirket için en zorlu dönemin geride kalmasını bekliyoruz ve ikinci yarıda satışlarda% 70, FAVÖK’te ise ilk yarıya göre% 186 büyüme bekliyoruz. Mavi’nin yılı% 12,4 (Şirket tahmini: -% 11 – +/-% 2) satışlarda ve% 40 (Şirket tahmini:% 16 marj – + / -% 1) daralmasıyla kapatmasını bekliyoruz. . Şirketin 2021 yılını% 25 büyüme, 3,14 milyar TL satış geliri ve% 19,5 FAVÖK marjı (FAVÖK:% 59,3 yıllık büyüme) ile normalleşerek tamamlayacağını tahmin ediyoruz.

Kısa vadede 2021 için Müspet duruşumuza Karşın hisseler için Basit bir süreç olmayabileceğini vurgulamak isteriz.

Pandeminin ikinci dalgası nedeniyle meydana gelebilecek kesintiler, tüketici dinamiklerinde ve trafikte değişikliklere Neden olabilir. Bu Durum Pay senedinin kısa vadeli görünümünde belirsizliklere Neden olabilir. Bu nedenle tavsiyemiz, uzun vadeli yatırım amacıyla Pay senetlerinin zayıf dönemlerde kademeli olarak alınmasıdır.

77,4 TL hedef fiyatla “Al” tavsiyemize dönüyoruz.

Şirketi ve yönetimi sevmemize Karşın, Covid-19 sürecinin başında meydana gelen tüketici dinamiklerindeki değişimin iş modeli üzerindeki etkisini anlamak Çok zordu. Bu nedenle Mart ayı sonunda önerimizi ve hedef fiyatımızı Art çekip incelemeye almak zorunda kaldık. Tüketici dinamiklerinin daha anlaşılır hale gelmesi ve 2021’in Mavi için Mühim bir normalleşme yılı olacağını düşünmekle birlikte zamanla tavsiyemizi ve hedef fiyatımızı güncelliyoruz. Sene başından bu yana Pay senedinin BIST-100’e göre -% 30 nispi performansa sahip olmasına Karşın, 2021T ve 2022T FD / FAVÖK’ün 4,5x ve 3,6x çarpanları ile işlem gördüğünü belirtmek isteriz. Pay, 77,4 TL hedef fiyatımızla birlikte% 67 potansiyele sahiptir ve 2021T’de zımni gerçeğe uygun Kıymet FD / FAVÖK çarpanı x7,5’tir.

Kaynak: Gedik Yatırım

Zenpara hakkında 1662 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*