Gazi Bahaddin Seçgin’in kitabı Meclis’e damga vurdu

Bugünün Mühim haberleri konusunda Gazi Bahaddin Seçgin’in kitabı Meclis’e damga vurdu başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

İYİ Parti İstanbul Mebus Umut Özdağ, hendek çatışmalarında ağzından vurularak gazi olan üsteğmen Ahmet Ölmez’in diş tedavisinin yapılamamasını Meclis gündemine taşıdı. Özdağ, Gazi Üsteğmen Bahaddin Seçgin’in “Hendeklerde vurulduk” adlı kitabından alıntı yaptı.

İYİ Parti İstanbul Mebus Umut Özdağ, Yeniçağ gazetesi yazarı Batuhan Çolak’ın 13 Aralık tarihinde köşesine taşıdığı, Gazi Üsteğmen Bahaddin Seçgin’in yazdığı “Hendeklerde vurulduk” adlı kitabında Dönem arkadaşı Ahmet Ölmez’in nasıl gazi olduğunu sonrasında yaşadıklarını bölümü Meclis gündemine taşıdı. Özdağ, kitaptaki ilgili bölümü okuyarak, Seçkin’in GATA’da tedavi görürken, 1,5 ay midesine hortum takılarak beslendiğini ve sonrasında muayene olmak için gittiğinde 6 ay sonrasına gün verildiğini de belirtti.

İYİ Parti İstanbul Mebus Umut Özdağ’ın TBMM Genel Kurulu’nda süren bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmanın ilgili bölümü şöyle:

Söz gazilikten açılınca size Gazi Üsteğmen Ahmet Ölmez’den bahsetmek istiyorum. Gazi Üsteğmen, Cizre’de hendek çatışmasında çenesinden vurulmuş, Ben de kendisinden Tekrar gazi olan Üsteğmen Bahattin Seçkin’in Hendeklerde vurulduk adlı kitabında bahsettiği bölümden haberdar oldum. Bu bölümü size okumak istiyorum.

“..Bir operasyonda Ahmet teröristlerden temizledikleri binada arama ve tarama faaliyetine başlar. Nihayet kata kadar aramayı sürdürürler. Yapı temizdir. Binanın pencerelerinin önüne buğday torbalarının içerisine kum doldurularak koyarlar. Nöbet yerlerini belirlerler ve çevre emniyetini alırlar. Ahmet üst kattadır. Alt katlara inerek oradaki PÖH unsurlarını Denetim eder ve 10 dakika sonra Tekrar yukarı çıkar. Apartman boşluğundaki bir pencere önüne sadece kalkan koyulmuştur. Termal silah dürbünü kullanan bir uzman çavuş karşı binalarda ısı kaynağı tespit etmiştir. Ahmet üzerinde termal dürbün olan silahı alır ve ısı kaynağını Denetim etmek ister. Bir anda ateş gelmeye başlar. Yanındaki uzman çavuşun elinden yaralandığını gören Ahmet, can havliyle kendini yere atar. Boğazında bir sıcaklık hisseder. Elini boğazına götürdüğünde kan aktığını Ayrım eder. Ahmet’in vurulduğunu gören uzman erbaş şoktadır. Ahmet’in sırtına bastırıyor ve onu yerden kaldırmıyormuş. Ahmet o Anı şöyle anlatıyor: ‘Yanımdaki uzman çavuş arkadaş karşıdan ateş geleceğini düşündüğü ve de şokta olduğu için sırtıma bastırıyordu. Bastırma diye bağırıyorum, sesimi duyuramıyorum. ”Bunlar beni niçin duymuyor” diye sinirleniyorum. Yanımdakiler bağırıyor; ”Komutanım, komutanım! Kelime-i Şehadet getir, çünkü şehit oluyorsun” diyorlar. En Nihayet beni yere bastıranlara yumruk atmaya başladım. Boğuluyorum, bağırıyorum Ama kimse sesimi duymuyor. Meğerse mermi çenemden girmiş, çenemi parçalamış ve dilimi koparmış. O yüzden sesim çıkmıyormuş. Yanımdakileri yumruklamaya devam ettim. İşaret yapıyorum, ”Bırak beni” diye Ama anlamıyor, boğazıma kan dolmaya devam ediyor, Ara Ara nefesim kesiliyordu. Kendi kanımda boğulmak üzereydim. ”Tanrı’ım yaşayan insanı zorla öldürecekler, ne yapacağım” dedim. ”Burada öleceğim” diye düşünmeye başladım. Bir yandan da Kelime-i Şehadet’i mırıldanıyorum. “

Bu esnada aklıma bir şey geldi. Cebimden cep telefonumu çıkardım. Telefonumun mesaj bölümüne, ‘Ben iyiyim, beni kaldırın yerden, boğazıma kan doluyor, boğuluyorum’ yazdım. Yanımdaki kişiye bu mesajımı gösterdim. En sonunda beni yerden kaldırdılar, binadan yaralı şekilde tahliye ettiler. Bilincim hiç kapanmadı ve Şırnak Devlet Hastanesine sevk edildim.”

Ahmet 1,5 ay GATA’da midesine sarkıtılan hortumla besleniyor. Olayın üzerinden 2 Sene geçmiş. Ahmet’in diş, diz ve Sima estetiği hala yapılmamış. Muayeneye gittiğinde 6 ay sonrası için gün vermişler, üstelik muayene için para istemişler. Bu çocuklar bizim çocuklarımız.”

AKP’Lİ VEKİLLERE SERT TEPKİ

İYİ Parti İstanbul Mebus Umut Özdağ, AKP’li vekillerin, ‘Bu doğru değil’ sözü sonrası sert tepki göstererek şu ifadeleri kullandı.

“Bakın arkadaşlar, içinizden biri ‘Selami Altınok doğru değil’ dedi. Ben konuşmayı yaptıktan 3 hafta sonra göreve döndü. Onun için doğru değil deme, doğru bu.

YENİÇAĞ OKUYUCULARI SAHİP ÇIKTI

Gazi Bahaddin Seçgin’in kitabı Meclis’e damga vurdu / Zenpara Haberler Kategorisi altında yayınlanmıştır.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 967 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*