Garanti Yatırım’ın önerdiği yeni Pay portföyü

Model Portföyümüz, BIST-100 endeksini 10 Nisan’daki Nihayet güncellememizden bu yana% 5.8 geride bıraktı. Bu raporla SAHOL'u model portföyümüze eklerken AKBNK ve TCELL'i kaldırıyoruz.

SAHOL: Sabancı Holding'in NAD indirimi, Var verilere göre% 44 ve bu,% 39'luk orta vadeli ortalama indirimin üstünde. Sabancı Holding, Nihayet 3 ayda endekse paralel olarak gerçekleşti. Sabancı Holding'in Nihayet dönemde özellikle enerji segmentinde operasyonel kârlılıkta Çok Müspet bir performans sergilediğini görüyoruz. Buna göre, enerji segmentinin FVAOK marjı, yılın ilk çeyreğinde geçen yılın% 17'sine göre% 26 idi. Nihayet TEMSA satışlarını Holding'in odaklanma stratejisi adına da değerlendiriyoruz.

AKBNK ve TCELL'i portföyümüzden Dış tutuyoruz çünkü günlerini Model Portföyünde sona erdiler.

Size hatırlatmak için, bir Pay senedi için Model Portföyümüze dinamizm ve güncelliği sağlayacak en Çok 150 gün belirledik. Bu sınıra bu iki Pay de ulaştık.

Şu anda, Model Portföyümüz 9 Pay senedinden oluşmakta ve 2 banka ve 7 banka dışı Pay içermektedir. Model Portföyümüzde Pay senedi ve ağırlıklar: ANACM (% 12.0), ARCLK (% 10.0), CLEBI (% 11.0), FROTO (% 10), ISCTR (% 12.0), KOZAL (% 11.0), SAHOL (% 10), THYAO (% 12.0) ve YKBNK (% 12.0)

.

Tercih edilen Pay senetleri:

ANACM: Dışsatım gelirlerinin ve savunma iş yapısının arttırılması

ARCLK: Etkinlik karı düzelmesinin devam etmesi beklentisi

CLEBI: Savunma iş yapısı, büyüme potansiyeli

FROTO: Kuvvetli ihracat yapısı ve sürdürülebilir karlılık

ISCTR: Müspet 2019 beklentileri, ucuz değerleme

KOZAL: Altın üretiminde artış, daha Kuvvetli altın fiyatları, düşük Akça maliyetleri ve zayıf TL'nin desteği

SAHOL: Yüksek NAD indirimi

THYAO: Kuvvetli talep görünümü

YKBNK: Müspet marj beklentileri

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 683 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*