Garanti Bankası GARAN Pay yorumu ve analizi

Garanti Bankası GARAN hisse yorumu ve analizi

Ekonomi bölümünde Garanti Bankası GARAN Pay yorumu ve analizibaşlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Yatırım Finansman, normalleşme sürecine girilmesinin de etkisiyle Garanti Bankası hedef fiyatını 8,70 TL’den 9,80 TL’ye yükseltti, tavsiyesini ise ‘Endeksin Üzerinde Getiri’ olarak belirledi.

Yatırım Finansman’ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:

Netice Tahmini ve Hedef Fiyat Değişikliği

Pozitif ayrışma noktasına yaklaşıyor

3Ç20’de çeyreklik %14, yıllık %40 kar büyümesi 3Ç20 konsolide olmayan net kar tahminimiz olan 1,82mlrTL (çeyreklik +%14, yıllık +%40) %12,8 çeyreklik özkaynak karlılığına işaret etmektedir (2Ç20: %11,3). Artan Taşınır kıymet getirilerine (900mnTL TÜFE’ye endeksli Taşınır kıymet getiri tahmini, 2Ç20: 598mn TL) ve kredi büyümesine bağlı olarak, çeyreklik net kar büyümesinin Esas sebebinin %9 çeyreklik net faiz gelirleri artışı olacağını düşünüyoruz.

Ancak, 700mnTL’ye yükselen swap maliyetleri (2Ç20: 537mnTL) ve fonlama maliyetlerindeki artışla net faiz marjının çeyreklik bazda daralmasını bekliyoruz. Toplam gelirleri artıran Başka bir etkinin ise 942mnTL’ye yükselen Başka gelirlerden gelmesini bekliyoruz (2Ç20: 624mnTL). 

Etkinlik giderlerinde yıllık %18 artış beklerken komisyon gelirlerinde %11 daralma bekliyoruz. 3Ç20’de ayrılmasını beklediğimiz 400mnTL serbest karşılık Dahil 4.1mlrTL (çeyreklik +%24, yıllık +%42) toplam karşılık giderleriyle net kardaki artışın kısıtlanmaya devam edeceğini düşünüyoruz. 

Bugünün Mühim Ekonomi haberleri konusunda Garanti Bankası GARAN Pay yorumu ve analizi başlıklı yazımızı okudunuz.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*