Ford Otomoıtiv Üretimi Durduruyor | Çip Krizi BüyüyorBugünün Önemli haberleri mevzusunda Ford Otomoıtiv Üretimi Durduruyor | Çip Krizi Büyüyor başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Ford Otomotiv, Gölcük ve Yeniköy fabrikalarında mikro çip kullanımının yoğun olduğu bazı parçaların Vatan dışından tedarikinde yaşanmış olan kısıtlar sebebiyle üretime 3 Nisan’dan 9 Nisan’a kadar 6 gün süreyle Ara verileceğini duyurdu.

Ford Otomotiv Sanayi Aş’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) piyasaya çıkan açıklamasında, 2020 yılı ilk çeyreğinden itibaren Tüm dünyayı tesiri altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrasında birçok sektörün elektronik bileşenlere (mikroçip) artan talepleri sebebiyle, bilhassa otomotiv sektöründe son yıllarda daha da yoğun kullanılmaya başlanan Vasıta içi elektronik bileşenlerin tedarikinde sıkıntılar yaşandığı açıklandı.

Açıklamada, firmanın ana ortağı Ford Motor Company’nin küresel tedarikçileri ile probleminin çözümüne ve ana üretim hatlarına öncelik vererek elektronik bileşenlere ilişik materyallerin verimli şekilde kullanmasını sağlamaya çalmış olduğu vurgulanarak, şirket olarak, tedarikçilerle beraber lüzumlu planlamaların yapıldığı ve tedarik sıkıntısının Mümkün etkilerinin en Aza inmiş olduğu ifade edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu kapsamda, Kocaeli yerleşkemizde yer edinen Gölcük ve Yeniköy fabrikalarımızda mikroçip kullanımının yoğun olduğu bazı parçaların Vatan dışından tedarikinde yaşanmış olan kısıtlar sebebiyle üretime 3 Nisan 2021’den 9 Nisan 2021 geçmişine kadar altı gün süreyle Ara verilecektir. Kamuya açıklanan 2021 yılı üretim ve satış Tane tahminlerimizi etkilemesi beklenmeyen söz mevzusu üretim duruşu süresince bakım ve üretim hatlarının yeni yatırımlara hazırlık amacıyla tekrardan düzenlenmesi emek harcamaları devam edecektir.”

Oyak ve Tofaş da üretimi çip krizi sebebiyle durdurmuştu

Oyak Renault 15-22 Mart’ta, Tofaş 19 Mart 2021 akşamı mesai bitiminden 5 Nisan 2021 geçmişine kadar iki hafta süreyle fabrikada üretim faaliyetlerine Ara verileceğini duyurmuştu.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz mevzusu içerik bazı alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif yada ayrıcalık talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden yada yazışma sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Hisse senetleri Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel informasyon verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2165 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*