Fitch, Türkiye’nin 2019 gelişme beklentisini revize etti

Internasyonal kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye’nin 2019 gelişme beklentisi ile ilgili küresel ekonomik görünüm raporunu -% 1.1’den -% 0.3’e revize etmişti.

İkinci çeyrekte beklenenden daha iyi büyümeye bağlı olarak en somut gelişme olan Fitch, Türkiye’nin revizyonunun ve bu bağlamın bildirildiğini, eksi tarafınca haziran ayında% 1,1 ila% 0,3’lük tahmini bir gelişme öngördüğünü belirtti. [19659003] 2020 ve 2021 yıllarında Türkiye ekonomisi, Fitch’in altındaki tahmini potansiyel büyümesine gore ortalama% 4,3’tür. Eylül ayında baz tesiri sebebiyle ve Ekim ayında tek haneye geriledi, sadece Yıl sonuna doğru Yeniden yükseleceği ifade edildi.

Merkez Bankası ile Türkiye Cumhuriyeti Fitch, düşüş tahminine ilişkin enflasyonu üçüncü çeyrekte toplam 750 baz puan Art çağırarak “Bu düşüşler beklentilerin üstünde sadece ılımlı küresel piyasa koşulları sebebiyle Türk lira .. .. Türkiye’de siyasal ve dış finansman ihtiyacının politik riskini çıkarmasının yanı sıra daha Fazlaca indirim olasılığını önlemek için “dedi.

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 853 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*