Fitch: Bankacılık sektörü yeniden finansman riskiyle karşı karşıya

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye lirası döviz mevduatının Kıymet kaybından bu yana 2018 Ağustos'unda Türkiye'de yer alan bankaların debinin desteğiyle döviz likidite zorluklarını aştığını, ancak refinansman riskinin devam ettiğini söyledi. [19659002] Reuters’e göre, 19 Döviz depoları ilk çeyrekte döviz likiditesini desteklemek için yüzde 12 oranında arttı ve bankalar artan bir maliyetle de olsa dış fonlamaya erişmeye devam ediyorlar. Bununla birlikte, ödenecek dış borç miktarı yüksektir ve dalgalı TL, jeopolitik gerilimler veya Politika belirsizliği nedeniyle yatırımcının iştahı zayıflarsa, yeniden finanse etmek Güç olabilir. ”

) Murat Çetinkaya'nın görevden alınması Başkanı, Türkiye’nin yabancı Kapital ihtiyacını karşılamak için gereken büyük dış finansman, girişi ve bankaları tehlikeye atabilir borçların vadesinden sonra Tekrar bahsedilmesi finansmanı karmaşıklaştırabilir.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 740 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*