Ferit Şahenk İstinyepark’taki hissesini Katarlılara sattı

Mühim Ekonomi haberleri konusunda Ferit Şahenk İstinyepark’taki hissesini Katarlılara sattı başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Doğuş Grubu’nun varlık satışını sürdürdüğü bir dönemde, Qatar Holding LLC ile 1 milyar dolarlık anlaşma sağlandı.

2018 yılında bankalarla yapılandırma anlaşmalarına imza atan Ferit Şahenk, birçok faaliyetini satmasının yanı sıra bazılarında yeni ortaklıklar kurdu.

Bu kapsamda hem Vatan içi hem de Vatan dışındaki otelleri satan Doğuş Grubu, Nihayet olarak İstanbul’un gözde alışveriş merkezlerinden İstinyePark’ın hisselerini devretmeye hazırlanıyor.

1 MİLYAR DOLARLIK ANLAŞMA

Dünya’nın haberine göre, İstinyePark’ta yüzde 42’lik bir hisseye sahip olan Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk, bu payını Katarlı fona satmak için anlaştı.

Doha merkezli Qatar Holding LLC’nin, yaklaşık 1 milyar dolar değerindeki hisseyi almaya hazırlandığı kaydedildi.

İSTİNYEPARK’IN ORTAK KONTROLÜ DEVRALINACAK

Buna göre Qatar Holding LLC, satış işleminin gerçekleşmesinin ardından Doğuş Turizm Sağlık Yatırımları ve İşletmeciliği Endüstri ve Ticaret Aş’nin ve dolayısıyla İstinyePark Alışveriş Merkezi’nin ortak kontrolünü devralmış olacak.

BAŞVURULAR YAPILDI

Resmi başvuruların gerçekleştirildiği, satışla ilgili ilerleyen günlerde açıklama yapılacağı kaydedildi.

İstinyePark’ın Başka ortağı olan Orjin Grubu’nun hissesinin yüzde 58 olduğu, Katarlı fonun bu hisseyi devralmak için girişimlerde bulunup bulunmadığı ise bilinmiyor.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*