Eylül ayı cari denge rakamları açıklandı

SON DAKİKA HABERİ: Eylül ayı cari denge rakamları açıklandı

Ekonomi bölümünde SON DAKİKA HABERİ: Eylül ayı cari denge rakamları açıklandı başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Merkez Bankası, eylül ayına ilişkin cari işlemler dengesi verisini açıkladı.

Cari işlemler fazlası, bir önceki yılın Eylül ayına göre 599 milyon ABD doları artarak 2 milyar 477 milyon ABD doları olarak gerçekleşti. Bunun sonucunda, on iki aylık cari işlemler fazlası 5 milyar 895 milyon ABD dolarına yükseldi.

Söz konusu gelişmede, ödemeler dengesi tablosundaki dış ticaret açığının bir önceki yılın aynı ayına göre 48 milyon ABD doları azalarak 867 milyon ABD dolarına gerilemesi ve hizmetler dengesi kaynaklı net gelirlerin 694 milyon ABD doları artarak 4 milyar 324 milyon ABD dolarına yükselmesi etkili oldu.

Cari işlemler hesabı, ağustosta 2 milyar 604 milyon dolar Çok verirken, 12 aylık cari Çok 5 milyar 97 milyon dolar olmuştu.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1673 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*