Evde Yapılabilecek Egzersizler – 15 Dakikada Yapabileceğiniz Aletsiz 5 Basit Spor Hareketi

Spor salonlarına kaydoluyoruz, bir süre coşku duyuyoruz ve daha sonra heyecan, yoğunluk, hava, su ve spor salonuna gitmek için bahane veriyoruz. Ancak spor yapmak sağlığımız için Çok önemlidir. Bu boşluğu evde sadece birkaç dakika alarak bazı egzersizlerle kapatabiliriz. Bu alışkanlık bizi zinde hissettirir ve günlük motivasyonumuzu arttırır. Evde bile düzenli egzersizin haftada iki kez spor salonuna gitmek kadar etkili olduğu unutulmamalıdır. Size evde yapabileceğiniz bazı Sade spor egzersizleri sunuyoruz! Süpermen Hareketi

Sırt kasları için ideal bir Devinim olan Süpermen hareketi, duruş bozuklukları olanlar için de önerilir. Kollarınızı öne doğru gererek yere yatın. Avuç içleriniz yere bakarken, dirseklerinizi kırmadan kollarınızı vücudunuzun üst kısmı ile kaldırmaya çalışın. Aynı zamanda, dizlerinizi kırmadan her iki bacağınızı da kaldırmaya çalışın. Tıpkı Süpermen'in uçuş hareketi gibi. Kendinizi Çok Çok zorlamadan günde 8 kez tekrarlayabilirsiniz.

Dizlerde Push-Up Hareketi

Bu omuzlarınızı, kollarınızı, göğsünüzü, karnınızı ve bacak kaslarınızı çalıştıran bir harekettir. Yüzüstü yere yatırın ve ellerinizi omuz hizasında açarak gövdenizi ellerinize kaldırın. Ayaklarınızı geçerek birlikte kaldırın. Bu hareketi Vakit içinde dizleriniz yerine ayak parmaklarınızda, yani klasik şınav şeklinde yapmaya başlayabilirsiniz. Bunlardan biri yarı çömelme. Bacaklarınızda birçok Adale grubunu çalıştıran bir Devinim olan yarım çömelme hareketi ile dizlerinizdeki yükü azaltabilirsiniz. Bu Devinim için her şeyden Evvel ellerinizi öne bağlayın ve bir sandalyede oturuyormuş gibi çömelin. Sırtınız dik olmalı ve öne eğilmemelisiniz. 10 taneye kadar sayın ve doğrulayın. Kaslarınız güçlendikçe 20 veya 30'a kadar sayabilirsiniz. Ellerinizi uzatarak yarım çömelme hareketini de yapabilirsiniz. Bu hareketi günde 8 kez tekrarlayın.

Diz Üstünde Germe

Bu, bel kaslarınızı çalıştıran ve buzağılarınızı uzatan bir harekettir. Ayaklarının üzerinde diz çök, kollarını çaprazla; veya ileri doğru esnetin, her iki şekilde de yapılabilir ve geriye doğru bükülebilir. 10 taneye kadar sayın ve doğrulayın. Kaslarınız güçlendikçe, germe süresini uzatabilirsiniz.

Mekik

Karın ve üst Beden kaslarınızı çalıştıran mekik hareketi en yaygın hareketlerden biridir. Evde kolayca yapabileceğiniz bu Devinim için Evvel uzanın. Ellerinizi başınızın altına koyun ve omuzunuzu ve üst vücudunuzu yukarı kaldırmaya çalışın. Çenenizin vücudunuza değmediğinden emin olun. Başlangıçta kendinizi Çok zorladığınızdan emin olun. Zamanla, hareketi daha sorunsuz yapmaya başlayacaksınız. Mekiği günde 8 kez tekrarlayabilirsiniz.

Zenpara - Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 974 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*