Ericsson, 5G tüketici pazarının 2030 yılına kadar 31 trilyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor

ConsumerLab tarafından hazırlanan yeni “5G Tüketici Potansiyel Kullanımı” raporuna göre, 5G tüketici pazarı dünya çapında 2030 yılına kadar 31 trilyon ABD dolarına ulaşabilir. Rapora göre iletişim hizmeti sağlayıcıları 3,7 trilyon ABD doları kazanabilir. Yeni dijital hizmet fırsatları ortaya çıktıkça bu rakam daha da artabilir.

İletişim hizmeti sağlayıcıları, 5G kullanım senaryolarını genişleterek ve bunları paketler halinde sunarak, yalnızca dijital hizmetlerden elde ettikleri gelirlerini 2030 yılına kadar 131 milyar dolara kadar artırabilirler. Bu gelir tahminlerinin yaklaşık yüzde 40’ı video, artırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR) ve 5G ağları üzerinden sunulan bulut destekli oyunlardır.

Rapora göre alışveriş, eğitim, uzaktan çalışma ve verimlilik başta olmak üzere oyunlar. Kapsayıcı medyaya yönelik tüketici harcamalarının yarısından fazlasının artırılmış gerçeklik hizmetlerine harcanacağı tahmin edilmektedir.

Araştırmanın Anne bulguları, COVID-19 salgının tüketicileri nasıl etkilediğini içeriyor. 5G hizmetlerini satın alma istekliliği. 2019’un başlarında, tüketicilerin yüzde 20’si 5G hizmetlerini satın almaya istekliydi. Ancak bu rakam Sene sonunda yüzde 10’a düştü. Bununla birlikte, dünya çapında 5G hizmetlerini ilk kullanmaya başlayanların yüzde 20’si 5G hizmetleri için ödeme yapmaya hazır. Rapora göre, 5G’yi erken benimseyenler ekonomik iyileşmeye Muavin olabilir.

Rapor ayrıca, iletişim hizmeti sağlayıcılarının, tüketicileri proaktif olarak 5G kullanmaya teşvik ederek, kullanıcı başına ortalama 5G ortalama geliri (ARPU) yüzde 34 daha Çok elde edebileceğini öngörüyor. Önümüzdeki 10 Sene içinde Edilgen bir yaklaşım benimseyerek, iletişim hizmeti sağlayıcıları, tüketici gelirlerini yüzde 0,03 istikrarlı gelir artışına kıyasla yıllık bileşik büyüme oranı yüzde 2,7 oranında artırabilir.

Ericsson ConsumerLab Başkanı Jasmeet Singh Sethi şunları söyledi: İlk Kez, Anne işi olmaya devam eden 5G tüketici pazarı için bir gelir tahmini sunuyoruz. Araştırmamızda, bu pazarın gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak için kullanım senaryosu geliştirme, tarife inovasyonu, kaliteli 5G kapsamı ve ekosistem ortaklıklarının oynadığı rolü vurguladık. 5G’nin önümüzdeki 10 Sene içinde tüketici hizmetleri için iletişim hizmeti sağlayıcıları için muazzam fırsatlar yaratacağı açıktır. Devam eden bu yolculukta Anne kazananlar, tüketici tekliflerini hızlı ve proaktif bir şekilde iyileştiren iletişim hizmeti sağlayıcıları olacak. ”

Rapor ayrıca, uç bilgi işlem ve ağ bölümleme gibi Esas teknolojilerin hizmet sağlayıcıların 5G hizmetlerinden gelir elde etmelerine nasıl Muavin olabileceğini vurguluyor. . Bu gelirler, bulut destekli oyunlar ve artırılmış gerçeklik uygulamaları gibi Esas dijital hizmetlerden veya Araç içi bağlantı ve ilgili güvenlik özellikleri gibi Başka hizmetlerden elde edilebilir. ve onlarla ödeme istekleri hakkında bir rapor yayınladı. Yeni 5G Tüketici Potansiyeli raporu, hem hizmet sağlayıcılarda hem de daha geniş BT ekosisteminde iş potansiyeli tahminleri tarafından oluşturulan tahminlere dayanmaktadır.

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*