Erdoğan’ın Fransa’ya boykot çağrısına CHP’den destek geldi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Erdoğan’ın Fransa’ya boykot çağrısına CHP’den destek geldi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, düzenlediği basın toplantısında Erdoğan’ın Fransız mallarına boykot yapılması çağrısına destek verdi.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti Genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

‘TÜRKİYE’NİN BUNA Cevap VERMESİ KAÇINILMAZDIR’

CHP’li Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fransa’ya boykot çağrısına destek vererek; ‘Fransa’nın Nihayet dönemde söyledikleri dünyadaki birçok Memleket tarafından protesto ediliyor. Bu Politika, dini ve milliyetçilik aksı üzerinden yapılan dış siyasetin bunun üzerinden şekillendirilmesi mümkün olmuyor, etkili olmuyor. Bu tür boykotların karşılıklı maliyetleri de milletlere, halka oldukça yüksek olabiliyor. Eğer karşı Taraf böyle bir boykotu uyguluyorsa Türkiye’nin de buna Cevap vermesi kaçınılmazdır.’ ifadelerini kullandı

CHP’li Öztrak’ın konuşmasından satır başları şöyle:

KORONAVİRÜS

Salgının yönetiminde ipin ucu kaçmış durumda. Açıklanan rakamlara artık kimse güvenmiyor. İstanbul’da pandemi toplantısı yapılıyor, Millet seçtiği başkanımız toplantıya dağıtılmıyor. Ne olduğu belirsiz bir risk belirleme sistemiyle vatandaşlarımıza aşı karne ile dağıtılıyor.

CHP’den Haşim Kılıç iddiasına Cevap

2021 BÜTÇESİ

Önümüzdeki Sene faizlere ödenecek paradaki artış toplanacak vergilerdeki artışın 2 Sert olacak. Milletin ödeyeceği vergilerle faiz lobileri ihya edilecek. Bütçe Nihayet derece özensiz hazırlanmış.

DOLAR

Dolar 8 TL’yi aştı. Faiz artıyor, kur da başını alıp gidiyor. Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete. Sosyal medyadan kendini alkışlayan sosyete damadın bundan haberi var mı? Küresel tahminlere 2021’de dünyanın en büyük 20 ekonomileri listesinden düşüyoruz.

Hukuk ve Hak yoksa kimsenin canının ve malının güvencesi yoktur. Yatırım yoktur. İş yoktur. Artık insanların konuşmasından da dertlerini anlatmasından da korkuyor. Ama Millet korkmuyor. Canına tek etti susmuyor.

“Türkiye artık ekmek bulamıyorlarsa keyif çayı içsinler dönemine girdi”

Erdoğan, ‘eve ekmek götüremiyoruz’ diyen vatandaşı ‘abartılı’ deyip susturdu. Keyif çayı verdi. Anlaşılan Türkiye artık ekmek bulamıyorlarsa keyif çayı içsinler dönemine girdi.

ENERJİDE YENİ Kanun TEKLİFİ

2010 sonundaki dolar cinsinden verilen fiyatlar üzerinden yeni garantileri veriyorlar. El insaf. O gün 1,5 TL olan dolar kuru şimdi 8 lira. 10 yılda yatırım maliyetleri yarı yarıya düştü, teknoloji değişti. Hangi firmalar ve kimler bu işten nemalanacak? Bir de ömrünü lastikleri bu yasayla biyokütle diye tanımlayacaklar. Kimi Varlıklı etmek için? Yolu yolsuzluk olarak görenlerin, yenilenebilir enerjiyi de yenilebilir enerji olarak görmelerine şaşırmamak gerekir.

DIŞ POLİTİKA

Dış politikanın profesyonel bir bürokrasi eliyle yönetilmesi gerekir. söz konusu gün bizim Dışişleri Bakanlığımızın adı var kendi yok. söz konusu gün dış politikamız AKP il kongrelerinde iç Politika malzemesi yapılıyor. Bununla ekonomik buhranın üstünü örtmeye çalışıyor. En haklı olduğumuz davalarımızı bile anlatmakta güçlük yaşıyoruz. Askıda ekmek, bedava kek, Kızılay’a kan verene 5 litrelik ayçiçek yağı, milletin kafasına da çay torbaları atmak… Bunlar algıyı yönetmeye yetmeyince parti kongrelerinde bağırarak buhranın üstünü kapatmaya çalışıyorlar.

ENİS BERBEROĞLU

Adaletin terazisini kırarsanız ne devleti ne toplumu ayakta tutabilirsiniz. Ucube tek adam rejiminin vesayeti altındaki yargıçlar devletin Hak direğine Vuruş üstüne Vuruş indiriyor. Sarayın hakimleri, vekilin hakkını gasp ederken, TBMM’nin hukukuna saldırırken meclis başkanının buna sesi çıkmadı. AYM bu hukuk cinayetini görerek hak ihlalini durdurun diye karar verdi, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi bu karara uymadı, Anayasa’yı ihlal etti. Sıralı hukuk cinayetleri, bunun sarayın şatafatlı salonlarında senaryosu yazılan organize bir iş olduğunu gösteriyor. Millet iradesine Vuruş yapılıyor. Yeni Zekeriya Öz’ler Çağlayan Adliyesi’nin koridorlarında dolaşıyor. Bu Sorun partiler üstüdür.

SORULAR

Erdoğan’ın Fransa’ya boykot çağrısı…

Din ve milliyetçilik aksı üzerinden dış politikayı götürmenin ülkeleri getirdiği nokta bu, Fransa’nın yaptığı iş bu. Fransa’nın Nihayet dönemde söyledikleri dünyadaki birçok Memleket tarafından protesto ediliyor. Bu Politika, dini ve milliyetçilik aksı üzerinden yapılan dış siyasetin bunun üzerinden şekillendirilmesi mümkün olmuyor, etkili olmuyor. Bu tür boykotların karşılıklı maliyetleri de milletlere, halka oldukça yüksek olabiliyor. Eğer karşı Taraf böyle bir boykotu uyguluyorsa Türkiye’nin de buna Cevap vermesi kaçınılmazdır.

AKP Çamlıdere belediye başkanının Ziya Selçuk’un kardeşine yönelik sözleri…

Herkesin bildiğini artık Ak Parti’nin kendi evlatları da söylemeye başladı. Bu ülkenin gençlerinin liyakate inanmadığını, yapılan Nihayet anketlerde görüyoruz. Şimdi artık bu gerçeği AK Parti yöneticileri de söylemeye başladı. Tuz koktu diyor, tuz çoktan koktu. Memlekette liyakat kalmadı hep sadakat hep torpil.

Haşim Kılıç’ın Millet İttifakı adayı olacağı iddiası…

Bu tartışmaların ciddiyetle uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur.

Gürsel Tekin’in partiye yönelik eleştirileri…

Baştan beri şunu ifade ediyorum. Partimizin üyelerinin kamuoyu önünde partimizi eleştirmelerini partimiz iktidara yürürken doğru bulmam. Bu eleştirilerin yapılacağı yerler tüzüğümüzde belirtilmiştir. Her hafta kapalı grup toplantıları yapıyoruz. Buralarda arkadaşlarımız gerçekten eleştirileri varsa dile getirirler.”

446516.jpg

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1454 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*