Erdoğan’dan Fransa’ya Karabağ tepkisi haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Erdoğan’dan Fransa’ya Karabağ tepkisi haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sarıkamış-Karakurt-Horasan Yolu Açılış Töreni”ne Vahdettin Köşkü’nden Canlı bağlantıyla katıldı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Salgınla mücadelemizden de hizmet mücadelemizden de asla Taviz vermiyoruz. Her alanda devreye aldığımız yeni projelerle ülkemize hizmet etmeyi sürdürüyoruz. Şimdi de Kars’ı bölgesel ticarette bir üst aşamaya taşıyacak yatırımı, Karakurt-Horasan yolunun 40 kilometrelik bölümünü devreye alıyoruz. Yolu buradan izlerken milletim adına iftihar ettim.

Yol, dış ticaretimize de Mühim katkılar yapacaktır. Karakurt-Horasan yolunun devreye girmesiyle komşu ülkelerle ticarette artık bölünmüş yol standardında kesintisiz ulaşım hizmetine kavuşmuş oluyoruz. 

Bu yol, seyahat süresini 46 dakikadan 25 dakikaya düşürecek. Yıllık 29 milyon lira tasarruf sağlayacaktır. Yolun açılmasıyla birlikte tarihi İpek Yolu’nun en Mühim merkezi Kars’ın cazibesinin daha da artacağına inanıyorum. Projenin gerçekleşmesinde emeği geçen, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. 

“Karabağ semalarını artık paçavralar değil, hilal ve yıldız süslüyor”

Tehditler karşısında sinen, pusan, eğilip bükülenlerden olmadık. Hep dik durduk, sağlam durduk. Suriye’de adaletin, Irak’ta Barış ve istikrarın, Libya’da meşruiyetin yanında tavır alırken daima şahsiyet ve haysiyetle davrandık.

Türkiye olarak her Vakit ve her yerde olduğu gibi hakkın, hakikatin, mazlumun yanında yer almayı, bu doğrultuda söz söylemeyi ve Politika izlemeyi sürdüreceğiz.

söz konusu gün Karabağ semalarını artık paçavralar değil, hilal ve yıldız süslüyor. Azerbaycan bayrağı, şehitlerimizin kahramanlıklarının timsali olarak Dağlık Karabağ’da dalgalanıyor. Karabağ’da kazanılan zafer Azerbaycan’a anasının ak sütü gibi helaldir. Azerbaycan, kimsenin toprağına el uzatmamış, kimseye saldırmamıştır. 30 yıldır işgal altında olan topraklarını kurtarmıştır.

Dağlık Karabağ’daki duruşuyla Türkiye, CHP’nin tarihte yaşattığı Boraltan Katliami mahcubiyetinden kurtardı.

Fransa’ya Karabağ tepkisi

Fransa, Ermenileri bu kadar seviyorsa kendi topraklarından Marsilya’yı verebilir. Fransa, Dağlık Karabağ kararıyla çözümün değil, sorunun bir parçası olduğunu ispatlamıştır. 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1676 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*